Aukštaičiai turizmo sezoną pradeda su mini kengūromis ir džipų safariu

Jodinėjimas kaubojų žirgais, gamtinis Pojūčių takas, vaišės ant žarijų – tai tik nedidelė dalis naujovių, su kuriomis gegužės 14-15 d. susipažins antrosios vietinio turizmo verslo misijos, organizuojamos Valstybinio turizmo departamento Aukštaitijos regione, dalyviai.

Vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, konferencijų ir renginių organizatorių, vietos savivaldybių, turizmo informacijos centrų bei žiniasklaidos atstovų pažintinis turas prasidės Molėtuose. Čia dalyviai ne tik apžiūrės pramogų kompleksą „Dubingių žirgynas“, bet ir dalyvaus ekskursijoje po Mini Zoo. Šiuolaikišką arklidę bei unikalios konstrukcijos apvalų dengtą maniežą turinčio žirgyno pasididžiavimas – retos pasaulyje žirgų veislės: Anglijos karalienės globojami šyrų veislės žirgai bei amerikietiški paintų veislės žirgai, kuriais jodinėjo indėnai ir kaubojai. Šalia Mini Zoo, kurio vieni iš gyventojų – kupranugariukas Fokusas, mini kengūros ir alpakos, veikia ir stručių ferma.

Pajodinėjus „Dubingių žirgyno“ ristūnais, kelias nuves į Ežerų žvejybos muziejų Mindūnų kaime, ežeringiausiame Molėtų rajono kampelyje. Tarp tūkstančio muziejaus eksponatų – senoviniai ungurių gaudymo prietaisai, tinklai, povandeniniai šautuvai ir net 4 m ilgio XV a. luotas, ištrauktas iš ežero. Žiemą muziejaus kieme vyksta Žiemos žūklės šventė.

Susipažinę su archainėmis žvejybos tradicijomis ir Aukštaitijos žvejo buitimi, vietinio turizmo verslo misijos dalyviai patrauks į Etnokosmologijos muziejų. Ant Kaldinių kalvos Molėtų rajone įkurtas Etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje, skirtas žmogaus ryšiui su kosminiu pasauliu, pastarojo atspindžiui tautos tradicijose, moksle, mene. Muziejuje, po rekonstrukcijos įgavusiame kosminio laivo formas, vyksta mokslo populiarinimo paskaitos, naktinės ir dieninės ekskursijos. Iš 32 m aukščio apžvalgos aikštelės atsiveria Labanoro girios panorama, šalia yra vienintelis Lietuvoje kalendorinis akmenų ratas „Lietuvos Saulė“ su Saulės laikrodžiu ir planetų modeliais, o astronomijos observatorijai priklauso vienas didžiausių bei galingiausių teleskopų, skirtų visuomenei, Europoje.

Išbandyti vėjo stiprumą sūpuoklėse, pamėginti medžio masažą, sukurti savo melodiją, paklausyti gamtos garsų klausyklėje, basomis pajusti skirtingus žemės paviršius… Tokios užduotys laukia pažintinio turo dalyvių Krekenavos regioniniame parke, kuriame įrengtas 0,5 km ilgio Pojūčių takas su 12 stotelių. Einant taku atsiveria vaizdingas Nevėžio slėnis. Atsinaujinusiame regioniniame parke įrengti informaciniai stendai, apžvalgos aikštelės, dviračių stovai, poilsiautojams – pavėsinės su laužavietėmis, suoliukai, vandens telkiniuose – pantoniniai lieptai.

Gegužės 15 d. Panevėžio viešbutyje „Romantic“ įvyks Kontaktų mugė. Joje turizmo galimybes, naujus ir atsinaujinusius lankytinus objektus, turizmo paslaugas ir pramogas, patrauklias galimam turistui, pristatys Panevėžio ir Anykščių turizmo informacijos centrų, Bistrampolio dvaro, Anykščių sporto ir laisvalaikio centro, pramogų ir konferencijų centro „Pas Radvilą“ atstovai bei kiti turizmo paslaugų teikėjai. Kontaktų mugėje užsiregistravo dalyvauti kelionių organizatorių bei turizmo agentūrų „Travel Solutions“, „Lithuanian Holidays“, „Kelionių laikas“, „Saitas“, „Mūsų odisėja“, „Kauno piligrimas“, „Senamiesčio gidas“ ir kt. atstovai, taip pat žurnalistai iš LRT, „15min“, lrytas.lt, „Kelionės ir pramogos“, laikraščio „Žaliasis pasaulis“.

Po Kontaktų mugės iš Panevėžio į Anykščius bus vykstama garsiuoju Siauruoju geležinkeliu, vadinamuoju „siauruku“ – su stotele Sudergyje ir vaišėmis ant žarijų. Vėliau Niūronių kaime, Arklio muziejaus teritorijoje šalia Šventosios upės įsikūrusioje sodyboje „Pasagėlė“ lauks „Vorutos“ vyno, Anykščiuose gaminamo nuo 1926 m., degustacija.

Nebus aplenkiamas ir Anykščių regioniniame parke stovintis neoklasicistinis Burbiškio dvaras, garsėjantis kasmetinėmis tulpių žydėjimo šventėmis. Atrestauruotas dvaras didžiuojasi autentiškomis XIX a. krosnimis, apmūrytomis baltos glazūros plokštėmis, – analogiškos krosnys yra tik Lietuvos Prezidentūroje Daukanto aikštėje Vilniuje.

Gamtos ir poilsio parkas „Gradiali Anykščiai“ bus paskutinis lankomas pažintinio turo Aukštaitijoje objektas. Rubikių ežero pakrantėje pernai įkurtam kompleksui, kuriame veikia restoranas, „Ežero“, „Saulės“ ir „Vėjo“ vilos su apartamentais, yra suteikta keturių gandrų kategorija.

Trečioji vietinio turizmo verslo misija vyks gegužės 27-29 d. Žemaitijoje ir Mažojoje Lietuvoje. Pirmoji balandžio 28-30 d. buvo organizuota Dzūkijos ir Suvalkijos regionuose. Valstybinio turizmo departamento organizuojamos vietinio turizmo verslo misijos yra skirtos skatinti tiek vietinį, tiek ir atvykstamąjį turizmą.

Pernai viso suskaičiuota 2,6 mln. lietuvių kelionių po Lietuvą, t.y. 2,3 proc. daugiau nei 2013m.

Ši verslo misija yra projekto „Renginių turizmo verslo atstovams organizavimas“ dalis (VP3-1.3-ŪM-04-V-11-002). Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *