Aukštaičių kultūros draugijai įteiktas paveldo vertybių sertifikatas

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo Vilniaus rotušėje surengtose Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių įrašymo į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą iškilmėse.

Šventėje pristatytos septynios minėto sąvado vertybės: lietuvininkų dainavimo, šilinių dzūkų grybavimo tradicijos, pintinių juostų pynimas, poledinė bumbinamoji stintų žvejyba, poledinė stintelių žvejyba sukant bobas Lūšių ežere, Lietuvos totorių gastronomija, Žolinės atlaidų šventimas Krekenavoje. Panevėžyje Aukštaičių kultūros draugijos puoselėjama pintinių juostų pynimo tradicija taip pat įrašyta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

„Panevėžiui, kaip Aukštaitijos regiono sostinei, džiugu, kad tik šiame regione gyvuojanti tradicija įtraukta į vertybių sąvadą. Dėkojame Kultūros ministerijai, Nacionaliniam kultūros centrui ir sąvado komisijai už priimtą sprendimą. Dėkojame Panevėžio kraštotyros muziejui už puoselėjamas tradicijas ir tai, kad jis toliau tyrinės bei atvers savo fondus šios tradicijos puoselėtojams. Ir žinoma, didžiausia padėka čia esančioms pintinių juostų pynėjoms ir visiems, kurie šią tradiciją saugo ir siekia perduoti ateities kartoms“, – sakė meras R. Račkauskas. 

Penktus metus kuriamas ir plėtojamas nacionalinis Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadas yra reikšmingo Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinio kultūros centro, šalies kultūros, mokslo įstaigų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pastangų rezultatas – įrašytos jau 39 vertybės. Ir šalies institucijų, ir tradicijų saugotojų nuveikti darbai prisideda prie augančio nematerialaus kultūros paveldo suvokimo, skatina pagarbą kultūrų įvairovei, žmogaus kūrybingumui ir plečia akiratį.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: