Aukštaitijos nacionalinis parkas sužavėjo Europos Komisijos atstovus

Š. m. lapkričio 26 d. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje lankėsi Europos Komisijos EASME agentūros atstovai bei LIFE programos finansuojamų projektų monitoringo ekspertai (NEEMO), kurie domėjosi Aukštaitijos nacionaliniame parke vykdomo pirmojo šalyje LIFE programos integruotojo projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ (NATURALIT) veiklų pažanga.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija įgyvendindama šį projektą siekia užtikrinti visavertę Aukštaitijos gamtos paveldo apsaugą. Per dešimtmetį Aukštaitijos nacionaliniame parke planuojama sutvarkyti 92 ha vertingų gamtinių teritorijų ir atkurti 3 gamtinius kompleksus: Ginučių ąžuolyną, Pabiržės pusiasalį ir Kretuonykščio pelkę. Nuo senų laikų dviejose iš šių teritorijų (Ginučių ąžuolyne ir Pabiržės pusiasalyje) buvo ganomi gyvuliai. Remiantis sėkminga patirtimi, tvarkant Ladakalnį į pagalbą pasitelkus škudžių veislės aveles, šiems trims gamtiniams kompleksams sutvarkyti ir atkurti, projekto lėšomis įsigyta 20 mėsinių Angus veislės galvijų. Jie šiuo metu jau perduoti atrankos konkursą laimėjusio ūkininko Kazimiero Pranskaus globon.

Kaip šie galvijai įsikūrė ir kokie svarbūs darbai nacionaliniame parke jau atlikti, patikros vietoje metu vertino ir Europos Komisijos atstovai. Susitikę su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojais bei projekto partneriais iš Aplinkos projektų valdymo agentūros ir NVO Baltijos aplinkos forumas, svečiai liko sužavėti ne tik gerai suplanuotomis projekto veiklomis bei komandos pasirengimu, bet ir vietinės gamtos grožiu.

Vizito metu parko darbuotojai pristatė ateities planus, aptarė laukiančius iššūkius. Be numatomų vertingų gamtinių kompleksų tvarkymo darbų, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija kartu su partneriais taip pat ieško būdų piemenavimo tradicijai atgaivinti, rūpinasi aplinkai draugiškų ūkių plėtra, sprendžia įvairius saugomų teritorijų tinklo „Natura 2000” išsaugojimo klausimus, dalyvauja visuomenės gamtosauginio švietimo veiklose.

Projekto eiga įvertinta palankiai. Pasak Europos Komisijos atstovų, tai puikus įrankis strateginių biologinės įvairovės apsaugos tikslų įgyvendinimui ne tik šalies, bet ir visos Europos mastu.

LIFE integruotasis projektas „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ Nr. LIFE16 IPE/LT/016 (LIFE-IP-PAF-NATURALIT) yra skirtas nacionalinių strateginių tikslų įgyvendinimui saugomų teritorijų bei Natura 2000 tinklo valdymo srityje. Didžiąją dalį jo įgyvendinimui reikalingų lėšų skyrė ES LIFE programa.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: