Laisvalaikis - Pramogos - 2021-08-31

Ausinės ir mikrofonas kompiuteriui: kaip išsirinkti geriausią kombinaciją?

Daugelis mūsų tiek būdami namuose, tiek pakeliui į namus, dažnai klausomės muzikos per ausines, o kai kuriems ausinės bei mikrofonas – neatsiejama virtualaus laisvalaikio dalis. Ne paslaptis, kad pandemija ir karantinas ne retą pastūmėjo dažniau bendrauti internetu: tiek dirbant, tiek žaidžiant kompiuterinius žaidimus ar rengiant virtualius vakarėlius. Šie kompiuterių komponentai yra išskirtinai svarbūs norint mėgautis kokybišku virtualiu bendravimu ar tiesiog žaidimais, įrašais, filmais, muzika. Kaip išsirinkti idealias ausines ir mikrofoną visokeriopai multimedijos patirčiai? Žiniomis bei patarimais dalijasi internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“.

Žaidimų ausinės: kaip išsirinkti?

Rinkoje vyrauja didžiulis ausinių pasirinkimas, kuris gali suklaidinti daugelį. Svarbu aptarti lyderiaujančius žaidimų ausinių gamintojus, kurių modeliai pasižymi laiko patikrinta kokybe: „Razer“, „Turtle Beach“, „Corsair“, „HyperX“, „Astro“, „Bose“, „SteelSeries“, „JBL“ ir daugelis kitų. Visgi, esant tokiai modelių įvairovei, pagal kokius kriterijus derėtų rinktis žaidimų ausines? Pagrindiniai kriterijai, užtikrinantys ilgą ausinių tarnavimo laikotarpį bei puikią patirtį, apima modelio dizainą, sistemų palaikymą, jungtis, garsą, ir, žinoma, kainos bei kokybės santykį.

Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, ar norite laidinių, ar belaidžių ausinių. Pastarasis variantas užtikrina mobilumą, todėl šiuo metu itin populiarios belaidės ausinės tiek kasdieniam naudojimui, tiek žaidimams. Paprastai ausinių diapazonas būna nuo 20 Hz iki 20 000 Hz, t.y 20 KHz, tačiau reiklesni naudotojai gali pageidauti platesnio diapazono, pavyzdžiui, nuo 5 Hz iki 45 KHz. Vienas svarbiausių kriterijų norintiems mėgautis kompiuteriniais žaidimais ištisas valandas nevarginant ausų – dizainas. Komfortabilus dizainas užtikrina malonesnę patirtį, todėl patariama rinktis modelius, kurių ausų kaušeliai pagaminti iš odos ar prisitaikančių putų (angl. memory foam).

Mikrofonas kompiuteriui: kaip išsirinkti?

Kai kalbama apie žaidimų ausines, dažnai svarbu atsižvelgti į integruoto mikrofono buvimą, kuris leistų lengvai komunikuoti su kitais žaidėjais. Visgi, jei mėgstate „co-op“ žaidimus ar tiesiog dažnai bendrauti su draugais, galbūt įrašinėti muziką, vaizdo įrašus ar transliuoti gyvai – patartina dairytis atskiro mikrofono. Jei mikrofonas kompiuteriui yra jūsų planuojamų pirkinių sąraše, tuomet patartina rinktis iš šių gamintojų modelių: „Shure“, „Audio-Technica“, „Neumann“, „AKG“, „Sennheiser“, „Royer Labs“, „Razer“, „HyperX“ ir daugelio kitų. Žinoma, nereikia apsiriboti tik šių gamintojų siūlomomis prekėmis, tačiau šie prekės ženklai rinkoje lyderiauja dėl aukštos kokybės gaminių.

Kokiais kriterijais derėtų vadovautis norint išsirinkti mikrofoną, atitinkantį jūsų lūkesčius? Visų pirma vertėtų iš anksto žinoti kokiai veiklai jums gali prireikti mikrofono bei koks jūsų asmeninis biudžetas skirtas šiam pirkiniui. Tuomet derėtų atsižvelgti į modelio poliarinį raštą, kuris nustato iš kurios pusės mikrofonas įrašo garsą. Taip pat svarbu, kad dažnių atsakas būtų ne mažesnis nei 20 Hz ir ne didesnis nei 20 KHz, ir, nors tokio dažnio garsai negirdimi žmonėms, jie gali įtakoti rimtesnį įrašinėjimo procesą. Dar svarbu atsižvelgti į jungtį, kuri gali priklausyti XLR arba USB tipui. Daugiausiai modelių turi USB jungtį – tai universalesnė alternatyva nei XLR jungtis, kuriai dažnai prireikia papildomos programinės sąsajos, kad mikrofonas galėtų veikti.

Žaidimų ausinės, mikrofonai ir kiti pasiūlymai

Pasirūpinti tinkama garso įranga svarbu ne tik tiems, kurie mėgsta laisvalaikį leisti virtualiuose nuotykiuose, bet ir mėgstantiems virtualiai bendrauti su artimaisiais, draugais. Eneba.com svetainėje rasite naujų bei naudotų mikrofonų, ausinių ir kitų kompiuterių komponentų žemomis kainomis, o prekių katalogas neapribos pirkėjų pasirinkimo. Jei jūs turite nebenaudojamų kompiuterių, jų priedų ar komponentų, galite pasinaudoti palankia pardavimų platforma šiems parduoti ir taip užsidirbti papildomai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: