Austrijos menininkų kūriniuose – Lietuvos kelias į nepriklausomybę

Panevėžio miesto dailės galerijoje gegužės 22 dieną 15 val. vyks Austrijos Zalcburgo miesto menininkų Hanne‘s Engelhardt, Peterio Riederio ir Reginos Rieder grafikos darbų ir fotografijų parodos „Laisvės kaina” pristatymas.

Trijų Austrijos menininkų dėmesio centre – Lietuvos kelias į nepriklausomybę, kuris stalinizmo metais buvo paženklintas milžiniškomis tremtimis ir represijomis, taip pat Baltijos kelias – kovos už laisvę kulminacija – beveik 2 milijonų žmonių grandinė, sujungusi visas tris Baltijos valstybes.

Kūriniuose atspindėti ir skaudžiausi tautos istorijos lūžio momentai – Sausio 13-osios tragedija, kai dėl nepriklausomos valstybės ateities žuvo keturiolika Laisvės gynėjų.

P. Ryderio kūriniuose originalia menine forma traktuojama Lietuvos istorija, R. Ryder fotografijose atskleidžiama sovietų okupacija, trėmimai, o H. Engelhart abstrakčiuose darbuose atsispindi Baltijos kelias.

Paroda skirta Lietuvos ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-mečiui. Projekte, kurį globoja Prezidentas Valdas Adamkus, dalyvauja penki miestai, nuo seno bendradarbiaujantys su Austrija, – Panevėžys, Vilnius, Kaunas, Telšiai ir Klaipėda.

Parodos rengėjai – Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė, Panevėžio miesto dailės galerija ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Paroda „Laisvės kaina“ Dailės galerijoje veiks iki birželio 10 dienos.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: