Automobilio starteris

Automobilio starteris yra elektros variklis, skirtas užvesti vidaus degimo variklį. Jis yra labai svarbus transporto priemonės veikimui, nes visos transporto priemonės turi jas įtraukti į savo mechaninę konstrukciją.

Kaip automobilio starteris veikia?

Apskritai, starteris gali tarnauti jums daugelį metų, kol transporto priemonės elektros sistema / baterija yra tinkamai prižiūrima. Starteris yra veikimo režime tik trumpą laiką, tačiau kai yra paleidžiamas, jis veikia visu pajėgumu. Jis gali sugesti dėl nusidėvėjimo, nes variklio vidiniai lankai gali laikui bėgant nusidėvėti. Starteris yra darbinis įrenginys, todėl norint jo efektyvaus veikimo, jis turi veikti pilnu pajėgumu.

Deja, laikui bėgant starteris nusidėvės. Tai atsitiks greičiau, jeigu nebus tinkamos priežiūros. Kai starterio agregatas negali gauti reikiamos srovės, jis perkaista. Tai skatina greitesnį starterio susidėvėjimą ir galiausiai jis neveikia tinkamai arba visai neveikia.

Kaip žinoti, kad starterį jau laikas pakeisti?

Atėjo laikas pakeisti starterio agregatą, kai variklis veikia lėtai arba visai neveikia. Tai, kad automobilis neužsiveda, ne visada reiškia, jog sugedo starteris. Tinkama starterio diagnostika prasideda nuo visos elektros sistemos diagnostikos. Silpna baterija ir akumuliatoriaus kabeliai, kuriuose yra per daug pasipriešinimo, dažnai ignoruojami, nes nekvalifikuotas personalas gali pateikti nepagrįstų rekomendacijų. Taip pat galima nepastebėti tinkamo impulsinio signalo iš uždegimo jungiklio.

Apie automobilius neišmanantiems žmonėms gali kilti klausimas, kas atsitiks, jeigu starteris nebus laiku pakeistas? Atsakymas paprastas ir aiškus: paprasčiausiai neužsives variklis ir jūsų transporto priemonę reikės vilkti į servisą remontuoti. Tad delsti tikrai nereikėtų.

Ar starteriai skirtinguose automobiliuose skiriasi?

Taip, starterių komplektai skiriasi priklausomai nuo automobilio modelio. Šiuolaikinėse transporto priemonių konstrukcijose naudojami lengvi komponentai, pvz., aliuminis. Tai yra pliusas kalbant apie svorį ir degalų taupymą, tačiau iš aliuminio pagamintas starteris gali būti ne toks ilgaamžis, jei nebus tinkamai prižiūrimas.

Iš tiesų, starterį galima pakeisti ir savarankiškai. Nebūtina kreiptis į autoservisą. Tačiau norint tai padaryti, reikia suprasti apie automobilio konstrukciją, turėti pakankamai žinių apie jį. Kitaip pridarysite daugiau žalos negu gausite naudos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: