Automobilis sudegė, bet ugniagesiai išsaugojo namus

Ugniagesiai gelbėtojai nedažnai sulaukia padėkų, bet Šalčininkų gyventoja Beata Minkevič sako, kad jie tikrai jų verti. Ji į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą atsiuntė padėką Šalčininkų ugniagesiams gelbėtojams, kurie vakar gesino gaisrą jos namuose. B. Minkevič visos šeimos vardu dėkoja ugniagesiams už nuoširdumą ir išgelbėtus namus.

Pranešimas apie gaisrą Šalčininkuose, Pušų gatvėje, gyvenamajame name, buvo gautas vasario 9 d., 8.19 val. Po kelių minučių atvykus ugniagesiams, trijų aukštų mūrinio gyvenamojo namo garaže atvira liepsna degė lengvasis automobilis „BMW“.

Pirmoji dūmus namuose pajuto B. Minkevič mama. „Ji pamanė, kad rūsyje užsidegė šildymo katilas, bet nusileidusi į apačią pamatė, kad čia viskas gerai. O tada pastebėjo juodus dūmus, besiskverbiančius iš po namo priestato grindų. Po juo buvo įrengtas garažas. Mama pradėjo šaukti, kad kilo gaisras. Mes prižadinome brolį, kuris dar miegojo, ir visi išbėgome į lauką. Garaže, atitverti siena, buvo du automobiliai. Mes labai bijojome, kad jie nuo karščio sprogs ir sugriaus visą namą. Bet paskambinus telefono numeriu 112, labai greitai atvyko ugniagesiai. Trūko tik kelių minučių, kad gaisras būtų išplitęs. Tik jų dėka buvo išsaugotas mūsų namas ir turtas“, – sakė B. Minkevič.

Tačiau labiausiai, pasak moters, ją sujaudino ugniagesių nuoširdumas, žmogiškumas ir atjauta: „Kai jie pamatė, kad stovime lauke tik su pižamomis, davė mums striukes, pasodino į mašiną, iškvietė greitąją pagalbą. Visi išgyvenome didelį stresą, nes tokios situacijos negali nei sukontroliuoti, nei kažką daryti. Tampa sudėtinga net telefonu išsikviesti pagalbą. Labai išsigandusi buvo mano mama, bijojo, kad liksime be namų. Prieš keletą metų jai jau teko išgyventi gaisrą – sudegė senelės namai. Tad tuo metu mums ugniagesių ir greitosios pagalbos medikų pagalbos ypač reikėjo.“

Gyventojai mano, kad gaisras greičiausiai kilo dėl automobilio elektros instaliacijos. Jo metu sudegė automobilis, apdegė garažo sienos ir lubos, antrojo aukšto kambario langas, sudegė garaže buvę namų apyvokos daiktai. Name autonominį dūmų detektorių gyventojai buvo įsirengę.

Gaisrą gesino Šalčininkų PGT 4-osios pamainos ugniagesiai gelbėtojai Jurij Kuleš, Adrian Kolendo, Artur Kropa, Andrej Kondratčik, David Jusionis ir skyrininkas Kazimiras Sidaravičius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: