AINA.LT nuotr.

Automobilius turi milijonai žmonių, tačiau įdomius faktus apie juos, žino tik nedaugelis

Automobilius turi milijonai žmonių visame pasaulyje, kai kurie – net po kelis. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad įdomius faktus apie juos, žino tikrai nedaugelis. Tad pats metas pasinerti į automobilių pasaulį – jis tikrai įdomus ir turi kuo nustebinti. 

Šiandien draudimo polisas automobiliui jau nieko nebestebina. Šimtai ar net tūkstančiai tokių polisų kiekvieną dieną yra įsigyjami įvairiuose pasaulio miestuose bei miesteliuose. Tačiau, ar, kada susimąstėte, kur buvo įsigytas pirmasis, tokio pobūdžio polisas? Tai – JAV Masačiusetso valstijoje, esantis Vestfildo miestas. 

Nors automobilių spūstys šiandien yra nedžiuginantis, tačiau tuo pat metu – ir tikrai nieko nebestebinantis dalykas. Tačiau, ar kada pagalvojote apie tai, kur galėjo būti susidariusi pati didžiausia bei ilgiausia automobilių spūstis? Pasirodo, toks reiškinys buvo užfiksuotas 1980 metais tarp Paryžiaus bei Leono ir šios spūsties ilgis siekė net 200 km. 

Ford automobiliai šiandien yra labai populiarūs daugelyje pasaulio šalių. Tačiau, ar kada bandėte spėlioti, kiek gi galėjo kainuoti pirmasis toks automobilis? Pasirodo, jo kaina buvo iš  tiesų nedidelė – siekė vos 265 dolerius. 

Automobilių lenktynės šiandien jau nieko nebestebina, priešingai, tokio pobūdžio renginiai yra ypač laukiami bei  vyksta įvairiose pasaulio šalyse. Tačiau, ar kada pagalvojote, kur vyko pirmosios automobilių lenktynės? Pasirodo, tai įvyko dar 1895 – ais metais, JAV, Čikagoje. Lenktynių trasa driekėsi nuo Čikagos iki Evansono. 

Greičio viršijimas – reiškinys, kurio tikrai reikia vengti, nes tai kelia pavojų ne tik vairuojančiam asmeniui, bet ir kitiems eismo dalyviams. Greičio viršijimai šiandien nestebina, tokių atvejų užfiksuojama ypač daug kiekvieną dieną, tačiau, štai klausimas: ar žinote, kada toks atvejis buvo užfiksuojamas pirmą kartą? Pasirodo, pirmą kartą tai nutiko dar 1902 metais. Greitis, kuris tuo metu buvo neleistinas, siekė 72 km/h. 

Na, o pabaigai – dar vienas įdomus faktas: puikai visi žinome, kad šių transporto priemonių gedimai būna patys įvairiausi, o neretai norint juos pašalinti, variklį tenka pakeisti kitu. Visgi, belieka tik pridurti, kad senojo variklio išėmimas ir jo keitimas kitu, nėra toks jau ir trumpas procesas. Tačiau kartą, šį veiksmą pavyko atlikti ypač greitai ir tai tapo viso pasaulio rekordu, kurio dar niekam iki šiol  (bent jau oficialiai) nepavyko pagerinti. Taigi, trumpiausias laiko tarpas, per kurį automobilio variklį pavyko pakeisti kitu, buvo 42 sekundės. Tai įvyko 1985 – ais metais, lapkričio 21 dieną. 

Na, o, jei jūsų turimas automobilis  jau yra tokios prastos būklės, kad jo ir remontuoti neverta, tai atminkite, kad vis tiek galite iš jo dar turėti naudos: Automobiliukas.lt – automobilių supirkimas yra geriausias pasirinkimas, jei norisi atsikratyti nenaudingu, senu, defektų turinčiu, sugadintu, į eismo įvykį patekusiu ar apskritai nebevažiuojančiu automobiliu. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: