AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

„Avilys“ džiugino žiūrovus tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje Latvijoje

Draugystė su Ausekla Limbaži teatru užsimezgė prieš du metus, tada pirmą kartą Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ atstovavo Panevėžio rajoną tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Spelesprieks“ Latvijoje Limbaži mieste. Kaimynų nuoširdumas ir svetingumas paskatino pasikviesti juos į Krekenavoje organizuojamą mėgėjų teatrų šventę „Anoj pusėj Krekenavos“. Krekenaviečiai labai šiltai priėmė latvių pasirodymą, negailėjo aplodismentų ir šypsenų. Inta Kalninia, Ausekla Limbaži teatro režisierė, tąkart viešai prašė prižadėti, kad mes būtinai ir vėl dalyvausime tarptautiniame teatrų festivalyje Limbaži.

Festivalis „Spelesprieks 2019“ vyko liepos 12-14 dienomis. Net 19 mėgėjų teatrų iš Latvijos, Lietuvos (Lietuvą atstovavo Joniškio mėgėjų teatras „Žiburys“ ir Krekenavos mėgėjų teatras „Avilys“), Sakartvelo vaidino ir vaikams, ir suaugusiems. „Avilys“ suvaidino Ritos Venskūnienės dramą „Baltakojė“. Ne veltui yra sakoma, kad teatro kalba – tarptautinė kalba, latvių žiūrovai, kaip lietuvių, ir verkė, ir juokėsi. O diskusijos apie vaidmens išpildymo techniką, scenos judesio praktiniai užsiėmimai, latvių bei sakartvelų kalbos pamokėlės padėjo pamatus tolimesniam bendravimui ir draugystei.

Norime padėkoti Audronei ir Albinui Kisieliams už lauktuvių pyragą latviams. Mes tikrai jį nuvežėm, o Jums parvežėm patį nuoširdžiausią AČIŪ ☺

Krekenavos kultūros centro direktorė,
mėgėjų teatro „Avilys“ vadovė Miranda Vaitkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close