B.Matelis: nugalėsime, jeigu būsime stiprūs ir vieningi

Pasitinkant šventes, kurios šiais metais bus kitokios,  į žurnalistės klausimus atsako Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Bronislovas Matelis . 

Indrė SOPKAITĖ

-Šių metų pabaiga ir kitų metų pradžia žada daug įtampų: karantinas sugriežtintas, šv.Kalėdos, atrodo, nebebus tokios džiaugsmingos. Kaip vertinate šią situaciją?

-Priėjome ribą ir dabar turime rinktis. Blogiausias scenarijus būtų, jeigu leistume sugriauti sveikatos priežiūros sistemą, ir tuomet skubios medicinos pagalbos sulauktų mažai kas, netektume daug žmonių.

Kitas pasirinkimas – suvaržyti savo judėjimą, kontaktus su kitais asmenimis svarbių švenčių metu ir išgelbėti daug gyvybių, taip pat ir tų, kuriems skubios medicinos pagalbos gali prireikti dėl širdies kraujagyslių ar kitų ligų.

Man patiko vienos buvusios tremtinės žodžiai: „Vaikeli, mes jau visko matėme, dar niūresnių šv.Kalėdų esame regėję, mums sunku nebus, o jūs Seime darykite, ką reikia.“

-Tačiau žmonės įpratę gauti pajamas, smulkus verslas gali atsidurti ant bankroto ribos, gali pablogėti psichologinė žmonių būsena.

-Vieno ir visiems teisingo pasirinkimo šiuo metu neturi nė viena pasaulio valstybė. Štai JAV nuo šio viruso jau mirė daugiau amerikiečių, nei jų žuvo Antrajame pasauliniame kare.

Džiaugiuosi, kad turime naują Ingridos Šimonytės Vyriausybę. Ji labai ryžtinga, gali priimti sprendimus, kurių dabar reikia gelbėti žmonių gyvybes ar paremti socialiai pažeidžiamus žmones. Vyriausybei daug padeda premjerės suburta mokslininkų komanda, nuolat tariamės ir nebijome pripažinti klaidų, jeigu jų padarome.

Aš galvoju, kad yra labai svarbu kalbėti tiesą, net jeigu ji ir labai nemaloni. Tuomet žmonės pasitikės naujos Vyriausybės darbais.

Kompensaciniai mechanizmai verslui ar gyventojams jau parengti ir jie tikrai padės išgyventi tą sunkų laikotarpį. Tam papildomai skirta beveik milijardas eurų. Vėliau – skiepai, nedidelė dalis dar metų pabaigoje pasieks Lietuvą ir tuomet, galbūt pavasarį, lengviau atsikvėpsime.

Reikia kantrybės, kviesčiau per tą laikotarpį atsisakyti alkoholio, nes jis verčia kvailioti ir nesilaikyti nustatytos tvarkos, nereikia pernelyg atsipalaiduoti, neverskime pareigūnų skirti baudas.

Galvoju, kad ir Panevėžio krašto politikai galėtų pademonstruoti vienybę ir galėtų kartu paraginti gyventojus paisyti naujų reikalavimų. Panevėžyje užsikrėtimų skaičius – vienas didžiausių Lietuvoje. Po kelių savaičių šis skaičius gali virsti didžiausiu mirtingumu Lietuvoje.

Šalies gydytojai liūdnai juokauja, kad jeigu žmonės patys kažkada nesisaugodami stumdėsi eilėse prekybos centruose, tai gali atsitikti taip, kad dabar gydytojai bus priversti paprašyti pacientų pastovėti eilėje ligoninės priėmimo skyriuje.

-Kaip Jūs gyvensite karantino sąlygomis? Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

-Nutariau tą laikotarpį išgyventi daug skaitydamas, važiuoju su šeima pasivaikščioti į mišką, stengiuosi kažkaip prasiblaškyti, be to, dirbame Seime pilnu tempu.

Skaitytojus sveikinu su šv.Kalėdomis, Naujaisiais metais. Noriu palinkėti visiems kuo greičiau įveikti virusą, o po metų, kai šventes sutiksime dideliame draugų ir artimųjų būryje, prisiminti šių metų šventes kaip sunkų išbandymą, kurį įveikėme, nes buvome vieningi ir stiprūs.

Politinė reklama, kuri bus apmokėta iš parlamentinių lėšų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: