B. Matelis: palieku Valstiečių ir žaliųjų frakciją

Trauktis nutariau, nes noriu būti garbingas prieš pradėdamas kalbėti apie susidariusią situaciją.

Pastarųjų dienų įvykiai leidžia manyti, kad padėtis Valstiečių ir žaliųjų frakcijoje ilgalaikėje perspektyvoje gali neigiamai atsiliepti tiek valdančiosios daugumos veiklai, tiek ir valstybei, kurios žmonės laukia teigiamų permainų.

Klystame, jeigu manome, kad, pasitraukus vienai Seimo narei, viskas tuo ir baigsis. Manau, kad Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas pasidarė dar labiau pažeidžiamas, todėl negalės adekvačiai vertinti situacijos Seime. Frakcijos seniūnas ir toliau Gretos Kildišienės pasitraukimą sieja ne su jos pačios problemomis, o su neva tikslingu puolimu prieš visą frakciją ir net apskritai valdžią. Kad viskas taip ir klostosi, patvirtino ir paskutinis Valstiečių ir žaliųjų frakcijos posėdis.

Šiuo metu Greta Kildišienė yra įžeista ir pažeminta, todėl, jeigu ji pajus nebeturinti absoliučiai jokios globos ir jeigu bus stumiama iš visų partinių postų, ji gali ryžtis viešai papasakoti tokių dalykų, dėl kurių „valstiečiai“ nuolat turės murkdytis komunikacijos krizėse ir nebeturės laiko dirbti rimtų darbų. Visuomenė tokiu atveju labiau tikės buvusia Seimo nare, net jeigu ji kalbės visiškus niekus, atvirą melą, nes Ramūnas Karbauskis jau ne kartą blaškėsi, išsisukinėjo ir painiojosi, todėl prarado dalies žmonių pasitikėjimą. Reikia atvirai pripažinti, kad įtakingas valstybės politikas šiuo metu yra „pakabintas“ vienos moters ir todėl yra priverstas toliau ją globoti.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas, jeigu jis nenori toliau kenkti valstybei, turi dvi išeitis: atvirai papasakoti apie situaciją, atsiprašyti rinkėjų ir išsižadėti moters, arba pasitraukti iš Seimo. Tačiau atrodo, kad jis renkasi trečiąjį variantą: siekia Gretą Kildišienę išsaugoti partijoje, o vėliau už tylėjimą galimai sumokėti Europos Sąjungos pinigais – prastumti ją į Europos Parlamentą ar į kitą postą. Tai labai pakenktų valstybės prestižui.

Atvirai kalbėjau ir ateityje kalbėsiu apie šią ir kitas galimas sudėtingas situacijas, tačiau pasilieku teisę ir toliau remti pradėtus valdančiosios daugumos darbus: privilegijų politikams naikinimą, alkoholio prieinamumo mažinimą, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo darbus bei kitas Lietuvai šiuo metu labai reikalingas permainas.

Visus kviesčiau tikėti, pasitikėti ir įvairiais būdais remti jauną ir rimtoms permainoms pasirengusią Sauliaus Skvernelio Vyriausybę. Pastaruoju metu ši Vyriausybė, net nepradėjusi normaliai dirbti, nepelnytai susilaukia kritikos, – turime visi suteikti šiai Vyriausybei šansą. Kviesčiau Vyriausybės atžvilgiu santūriau elgtis ir opoziciją, ir žiniasklaidą.

Tikėjimas gerais Vyriausybės darbais leistų visiems sukurti tokius politikų, žiniasklaidos ir visuomenės santykius, kurie remsis ne iš piršto laužtais kaltinimais vienų kitiems, o pagarba, įstatymais ir europine tradicija kontroliuoti valdžios sprendimus.

 

Bronislovas Matelis
Seimo narys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: