Baigėsi Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės projektas „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė“

Panevėžio miesto Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė įgyvendino sporto rėmimo lėšomis finansuojamą 2 metų projektą „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė“. Projektą įgyvendinti padėjo Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“, su kuria partnerystė tęsiasi nuo pat mūsų bendruomenės įsikūrimo.

Projekto tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės narius įsitraukti į sveikatą stiprinančią ir jų fizinį aktyvumą didinančią sportinę veiklą, organizuojant įvairius sporto užsiėmimus, ugdančius sveikos gyvensenos įgūdžius bei gerinančius gyvenimo kokybę.

Nuo pat projekto pradžios 2 kartus per savaitę vyko Pilateso ir kūno dizaino užsiėmimai, kurie susilaukė didžiausio dalyvių skaičiaus. Užsiėmimai atskirai vyko tiek mieste, tiek Pažagieniuose. Į projekto veiklas buvo įtraukiami ir socialiai pažeidžiamų grupių dalyviai: senjorai ir neįgalieji. 2 kartus per savaitę jiems buvo organizuojamos mankštos. Tačiau po karantinų norinčių jose dalyvauti liko tik du. 2021 m. po karantino atšaukimo mankštos nebevyko.

Projektas prisidėjo ir prie vaikų fizinio aktyvumo didinimo. Vaikai buvo mokomi plaukti. Vyko mankštos su Pounds lazdelėmis. Gaila, kad šias veiklas galėjome vykdyti tik iki pandemijos pradžios. Vėliau dėl draudimų bei ribojimų, veiklas nutraukėme ir nebespėjome atnaujinti.

Per projekto vykdytą laikotarpį pilnai įvykdėme tik 2 numatytas veiklas. 2020 m. ir šiemet įvyko dvi šeimų stovyklos, kuriose dalyvavo per 40 šeimų. Tai savaitgalio 2 parų stovyklos, kurių metu šeimoms buvo organizuojama įvairi sportinė veikla: rungėsi „Olimpinėse žaidynėse“ –smagiose varžybos su originaliais iššūkiais. Reikėjo įveikti aktyvias, logines ir komandines rungtis. Stovyklų pabaigoje buvo išrinktos sportiškiausios šeimos. Kita įvykdyta veikla – žygiai baidarėmis. Pernai plaukėme baidarėmis Aukštaitijos regione, o šiemet – Žemaitijoje. Stiprinome tiek panevėžiečių, tiek Pažagienių gyventojų sveikatą, ugdėme ištvermę. Pavyko organizuoti du krepšinio turnyrus „3×3“ bendruomenės taurei laimėti.

Visa vykdyta veikla: pilateso ir kūno dizaino užsiėmimai, mankštos, žygiai baidarėmis, krepšinio turnyrai, šeimų sporto stovyklos buvo skirta Aukštaičių-Žemaičių bei „Pažagienių“ bendruomenės nariams sveikatinti, jų gyvenimo būdui bei užimtumui skatinti, tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai gerinti. Kadangi kai kurios veiklos vyko „Žemynos“ progimnazijoje, į vaikų mankštas bei užsiėmimus baseine buvo skatinami įsitraukti šios mokyklos vaikai, taip projektas prisidėjo prie bendruomeniškų ryšių tarp mokyklos ir bendruomenės palaikymo.

Projekto pradžioje reguliariai vykę renginiai ėmė formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, stiprinti visuomeninio aktyvumo įgūdžius, skatinti kiekvieną rūpintis savo sveikata, reguliariai sportuoti. Tik gaila, kad netikėtai užklupusi pandemija pakoregavo mūsų visų gyvenimą, o tuo pačiu ir projekto veiklas. Kai kurios veiklos liko neįgyvendintos, kai kurios negalėjo vykti dėl apribojimų, draudimų ir net baimių. Džiaugiamės, kad prisidėjome tiek prie panevėžiečių, tiek prie rajono gyventojų ne tik fizinė sveikatos, bet ir bendruomeniškumo stiprinimo, kartų tarpusavio bendravimo. Dveji metai – kaip viena diena! Rodosi tik pasirašėme sutartį, o štai ir projekto pabaiga.

Panevėžio miesto Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės pirmininkė Lina Budreikaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: