Pixabay nuotr.

Balandžio 17-oji – Šv. Velykos – krikščionių šventė. Tai – Kristaus prisikėlimo šventė. Lietuvos energetikų diena. Pasaulinė hemofilijos diena

Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Jos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų data nustatoma pagal Mėnulio kalendorių, todėl ji gali kasmet kisti nuo kovo 22-osios iki balandžio 25 dienos. Tai pati džiaugsmingiausia ir iškilmingiausiai švenčiama Kristaus ir drauge mūsų triumfo šventė – mirtis ir pragaras nugalėti, mes išvaduoti iš jų valdžios.

Kiaušiniai – svarbiausias Velykų valgis, o jų dažymas – pats maloniausias ir gražiausias Velykų paprotys. Pasak etnografo Balio Buračo, niekur nėra taip gražiai numargintų kiaušinių kaip Lietuvoje.

Balandžio 17-ąją minima Pasaulinė hemofilijos diena. Ši diena skirti informuoti visuomenę apie kraujo krešėjimo ligą – hemofiliją, gerinti sergančiųjų šia liga gyvenimo kokybę, skatinti juos gyventi visavertį gyvenimą. Hemofilija yra reta paveldima kraujo liga, kai kraujas nekreša arba kreša labai sunkiai. Sergančiojo organizmas negamina krešėjimą lemiančio baltymo, todėl net ir nesunkiai susižeidęs žmogus gali netekti daug kraujo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: