GJan Miegamasis Kaunas (Lauryno Trimonio_nuotr.)

Balandžio mėnesį Lietuvoje: nuo ryškiausių šalies žvaigždžių akustinių koncertų iki John Malkovich spektaklių

Pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo pasiūlė ne vieną žinomiausių Lietuvos ir užsienio žvaigždžių pasirodymą – vienu ryškiausių 2023-ųjų koncertų tapo kovą Kauno „Žalgirio“ areną drebinęs britų atlikėjo Robbie Williamso jubiliejinis šou, publiką taip pat džiugino didžiausias Vaido Baumilos karjeros koncertas „Apžavai“ bei lietuvių pamėgto ir trečiąkart mūsų šalyje koncertavusio australų atlikėjo RY X  pasirodymas.

Tačiau balandžio mėnuo taip pat pasižymės renginių gausa ir melomanams puikiai žinomais vardais – šį mėnesį savo akustinių koncertų turus surengs net trys ryškiausi šalies atlikėjai: GJan, Donatas Montvydas ir Vidas Bareikis. Lietuvoje taip pat pasirodys ir daugiau nei 50 metų patirtį turintys sunkiojo roko veteranai „Nazareth“ bei kaimynų latvių grupė „Brainstorm“, o mėnesio pabaigoje vyks jau tradicija tapęs didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2023“.

GJan akustinis turas „Miegamasis

Balandžio 1 ir 2 d. Vilniuje, balandžio 15 d. Klaipėdoje

GJan – Paskui Tave https://youtu.be/xTmB9AtJLcs

Lyriškoji GJan savo gerbėjus kviečia į „Miegamąjį“ – taip vadinasi akustiniai atlikėjos koncertai, kurie balandžio mėnesį vyks Vilniuje ir Klaipėdoje. „Tai bus intymiausi koncertai, kokius tik esu rengusi. Taip yra todėl, kad jų metu neturėsiu už ko pasislėpti, negalėsiu prisidengti plačiu muzikos skambesiu“, – sako GJan ir teigia, jog akustiniuose koncertuose skambės tiek lietuviškos, tiek ir angliškos jos dainos, kurioms naujas aranžuotes padėjo kurti Rokas Jansonas ir Kasparas Meginis. Pastarasis taip pat akompanuos atlikėjai koncerto metu grodamas pianinu.

Akustinis Vido Bareikio koncertas Reivas akustiškai

Balandžio mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose

Vidas Bareikis – Pusvalanduko https://youtu.be/LKT96jHC5CI

Neseniai didžiausią savo šou Kauno „Žalgirio“ arenoje surengęs Vidas Bareikis muzikinio dešimtmečio proga rengia dešimties koncertų turą, vyksiantį tuose miestuose, kuriuose ir prasidėjo atlikėjo karjera. Galimybę patekti į šiuos pasirodymus turės tik ištikimiausi V. Bareikio gerbėjai – erdvės, kuriose vyks atlikėjo koncertai, talpina vos 100 žiūrovų. ,,Tie, kurie spės įsigyti bilietus, turės galimybę mane pamatyti iš labai labai arti. Koncerto metu fortepijonu sugrosiu didžiausius savo dešimtmečio hitus ir pabendrausiu su kiekvienu žiūrovu akis į akį“, – sako V. Bareikis ir kviečia pasimatyti koncertų „Reivas akustiškai“ metu.

Festivalis „Kaunas Jazz 2023

Balandžio mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose

Balandžio mėnesį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyks tradicija tapęs didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“. Nuo 1991-ųjų vykstantis renginys kaip ir kasmet melomanams dovanos ryškiausių šio žanro atlikėjų pasirodymus – mėnesio pabaigoje Nacionaliniame Kauno dramos teatre pasirodys legendinis JAV džiazo būgnininkas Billy Cobhamas, balandžio 30 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, koncertuos britų džiazo vokalistė Zara McFarlane, taip pat savo pasirodymą Kauno „Žalgirio“ arenoje kartu su miesto simfoniniu orkestru gegužės 1-ąją surengs ir vienas žymiausių pasaulio džiazo dainininkų Kurtas Ellingas bei daugelis kitų.

Vaido Baumilos koncertinis turas

Balandžio mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose

Vaidas Baumila – Apžavai https://youtu.be/H8uGi4ZMgHA

Po produktyvių ir kūrybiškai itin sėkmingų metų, kuriuos užbaigė surengdamas pirmąjį areninį šou bei triumfuodamas trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A. 2022“ kategorijose, Vaidas Baumila savo gerbėjams turi dar vieną naujieną – atlikėjas balandžio mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose surengs koncertinį turą. Jo metu nuskambės garsiausios pastarojo meto dainos bei sėkmingiausi atlikėjo karjeros hitai – ypatingą vietą ras tokie kūriniai kaip „Kunigunda“, „Apžavai“ bei vis dažniau girdimas „Bum ajajai“.

Roko grupės Nazareth koncertas

Balandžio 10 d. Vilniuje, balandžio 11 d. Kaune

Nazareth – Strange Days https://youtu.be/ayhBz4bM77Y

Po daugelio metų į Lietuvą grįžta viena populiariausių roko muzikos grupių „Nazareth“. Jos gerbėjų balandžio 10 ir 11 dienomis lauks du koncertai – Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje ir Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia susibūrusią publiką savo dainomis džiugins daugiau nei 50 metų scenos patirtį turintys sunkiojo roko veteranai – vokalistas Carl Sentance, bosistas Pete Agnew, būgnininkas Lee Agnew bei gitaristas Jimmy Murrison. Per visą egzistavimo laikotarpį „Nazareth“ savo koncertiniais turais išnaršė bene visą pasaulį, o jų hitai, pergroti tokių populiarių atlikėjų kaip „Aerosmith“, „Ace of Bace“ bei kitų, daugybę kartų pateko į Europos ir pasaulio topus.

Kompozitoriaus Fabrizio Paterlini koncertas

Balandžio 12 d. Vilniuje

Fabrizio Paterlini – When Orange is the Sky https://youtu.be/giOoN1e63N4

Balandžio mėnesį pirmą kartą savo karjeros istorijoje pasirodymą Lietuvoje surengs ir žinomas Italijos kompozitorius bei pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausių moderniosios klasikos italų kūrėjo koncertas balandžio 12 dieną vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai – pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų gastrolių pasirodymas mūsų šalyje. Jo metu kompozitorius ne tik atliks žinomiausias savo kūrybos kompozicijas, bet ir pristatys naujausią savo albumą „Fifth“.

Grupės „Sisters On Wire“ koncertas

Balandžio 14 d. Kaune

Sisters On Wire – Mėlyna Mėlyna https://youtu.be/YeD_HU4vA0o

Jaukiomis melodijomis ir muzikiniu skambesiu garsėjantys „Sisters On Wire“ balandžio mėnesį Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs didžiausią savo karjeros šou. Jo metu ant scenos nuskambės tiek visiems gerai žinomi grupės hitai „Taip jau gavosi“, „Mėlyna Mėlyna“, tiek nauji ir dar negirdėti kūriniai. Susirinkusiųjų taip pat laukia kruopščiai suplanuota scenografija, šviesų ir garso efektai bei emocijų kupinas repertuaras. Dar niekada arenose nekoncertavusi grupė gerbėjus žada nustebinti įspūdingu pasirodymu ir nepamirštamomis emocijomis: „Bus visko – daug juoko, ašarų ir dainavimo kartu.“

Akustinis Donato Montvydo koncertas

Balandžio mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose

Donatas Montvydas – Kai Nieko Kito Nelieka Man https://youtu.be/_yfHZIgJXRU

Balandžio mėnesį akustinius koncertus Lietuvoje surengs ir vienas ryškiausių šalies dainininkų bei kūrėjų Donatas Montvydas. Daugybę muzikos apdovanojimų pelnęs bei keliasdešimt milijonų peržiūrų „Youtube“ kanale turintis atlikėjas susirinkusiems dovanos puikiai žinomus hitus –  „Kol vakaras ilgas“, „Kai nieko kito nelieka man“, „Šoku ne vienas“ ir kt. Jaukią atmosferą kurs ir kartu su D. Montvydu pasirodysianti gyvo garso grupė bei apšvietėjų ir video specialistų komanda.

Spektaklis „Medvilnės laukų vienatvėje“

Balandžio 26 ir 27 d. Vilniuje

Mėnesio pabaigoje į Lietuvą atvyksta pasaulinio lygio amerikiečių žvaigždė Johnas Malkovichius, kuris kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis režisieriaus Timofejaus Kuliabino spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Tai – istorija apie slaptą dviejų žmonių susitikimą. Jie – svetimi, bet vienas turi kažką, ko reikia kitam. Kad jie susitartų, vienas jų turi rasti būdą pasakyti, ko jam reikia: žodžius ir bendrą kalbą, kuri būtų nesuprantama kitiems, bet jiems patiems turėtų prasmę. Tarp jų jaučiama aistra, tačiau ir baimė tą aistrą pripažinti. Tai istorija apie žmogaus būvimo sudėtingumą pasaulyje, kuriame tas sudėtingumas tampa kažkuo nepageidaujamu, netinkamu, nederamu.

Gabrieliaus Vagelio, Rūtos Mur ir Jovani koncertas

Balandžio 28 d. Kaune

Balandžio 28 dieną atsinaujinusioje ir neseniai duris atvėrusioje Kauno sporto halėje vyks vieno žinomiausių šalies DJ ir muzikos prodiuserio Jovani, išskirtiniu stiliumi garsėjančio atlikėjo Gabrieliaus Vagelio ir pirmąkart „Eurovizijoje“ debiutavusios Rūtos Mur koncertas. Trijulė susirinkusiems žada surengti įsimintiną vakarėlį, kurio metu bus galima išgirsti naujus ir jau puikiai pažįstamus atlikėjų kūrinius, kurie susipins su elektroninės muzikos garsais.

Grupės „BrainStorm“ koncertas

Balandžio 28 d. Palangoje

BrainStorm – Maybe https://youtu.be/J-CmEbXH90M

Puikiai Lietuvos klausytojams žinoma kaimynų latvių grupė „BrainStorm“ sugrįžta – vienintelis solinis muzikos žvaigždžių pasirodymas mūsų šalyje balandžio 28 dieną vyks Palangos koncertų salėje. Jau tris dešimtmečius koncertuojantys „BrainStorm“ yra išleidę daugiau nei 20 albumų, o jų koncertų metu susirenka pilnos salės klausytojų tiek Latvijoje, tiek kitose užsienio valstybėse. Artėjančiame koncerte skambės žymiausių „BrainStorm“ dainų programa, kurioje – naujausio albumo „Lonesome Moon“ dainos ir didžiausi karjeros hitai, tokie kaip „Weekends Are Not My Happy Days“, „Maybe“, „My Star“, „A Day Before Tomorrow“ ir daugelis kitų muzikos gerbėjams pažįstamų kūrinių.

Muzikos projekto „Lietuvos balsas“ finalas

Balandžio 30 d. Kaune

„Lietuvos balsas“ – Finalo Anonsas https://youtu.be/VWWwiMMLFY0

Balandžio 30-ąją vyks muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 10-ojo sezono finalas. Tai – gyvos muzikos ir efektingų pasirodymų kova dėl galimybės vadintis geriausiais balsais šalyje. Dešimt stipriausių finalistų ir keturi muzikos profesionalai – Monika Liu, Benas Aleksandravičius-Ba, Justinas Jarutis ir Mantas Jankavičius kartu su kūrybos namų ELITAZ komanda sukurs nepamirštamą šou.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: