Baltijos šalių gynybos ministrai vertins galimybę bendrai vystyti vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą

Gegužės 28 d. Panevėžyje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Estijos gynybos ministras Svenas Mikseris (Sven Mikser) ir Latvijos gynybos ministru Raimondas Vejonis (Raimonds Vejonis) akcentavo poreikį imtis ryžtingų veiksmų vystant kritinius gynybinius pajėgumus, reikalingus Baltijos šalių gynybai išaugusios grėsmės akivaizdoje. Ministrai sutarė iki šių metų rudens parengti galimus vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos bendro vystymo variantus, konsultuojantis su strateginiais partneriais, kaip JAV ir Lenkija.

Po darbinio susitikimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą

Po pasirašymo ministras Juozas Olekas teigė, kad išaugusi grėsmė saugumui yra postūmis aktyvesniam Baltijos šalių bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityje. „Regioninis Baltijos šalių bendradarbiavimas gynybos srityje kaip niekada svarbus, mūsų vienybė – mūsų saugumo garantas“,- sakė ministras J. Olekas. Ministrai taip pat sutarė plėtoti bendradarbiavimą su Lenkija, Baltijos šalių kaimyne ir strategine NATO sąjungininke, siekiant užtikrinti vieningą atkirtį galimoms grėsmėms.

Bendru komunikatu patvirtinta, kad Baltijos šalys įsipareigoja toliau teikti visa apimančią priimančios šalies paramą sąjungininkų kariams. Ministrai akcentavo bendrą regioninio karinio rengimo galimybę, kuri taip pat prisidėtų prie geresnių sąlygų treniruotis sąjungininkų rotacinėms pajėgoms.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai nusprendė siekti gerinti Baltijos valstybių paieškos ir gelbėjimo sistemų sąveiką, kad veiksmai ir parama nelaimių atvejais bet kurioje iš Baltijos valstybių būti koordinuoti ir atliekami laiku.

Artėjant NATO gynybos ministrų susitikimui, ministrai sutarė siekti užsitikrinti NATO sutarimo dėl esamų ir papildomų atgrasymo priemonių Baltijos regione. „Svarbu užtikrinti papildomų sąjungininkų pajėgumų buvimo ir siekti išankstinio karinės įrangos dislokavimo Baltijos šalyse, tai leistų NATO pajėgoms greičiau reaguoti į situaciją regione iškilus pavojui“, – teigė ministras J. Olekas.

Ministrai įvertino pasiektą progresą steigiant NATO pajėgų integracijos štabus, kurie parodo NATO įsipareigojimų vykdymą ir užtikrina sąjungininkų buvimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimo atskiroje sesijoje dalyvavo Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Stepanas Poltorakas. Susitikimo metu ministrai akcentavo, kad Baltijos šalys yra pasirengusios toliau teikti pagalbą Ukrainai vystant jos ginkluotąsias pajėgas ir reformuojant gynybos sektorių.

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: