Baltosios skarelės – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 30 – čiui

Lietuvių katalikių turtinga ilgametė veikla nepriklausomoje  Lietuvoje – pavyzdys dabartinėms jų tradicijų, darbų tęsėjoms. (  ,, Tiesos ir Meilės keliu. Vilnius, Diemedis. 1995 m.)

 Kovo  11 – oji  Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena iškiliausių mūsų valstybės istorijos datų.

Laisvė – ypatinga vertybė. Nepakanka ją iškovoti.  Laisvę  būtina saugoti ir rūpintis  ja kiekvienam lietuviui.

 Pasvalio katalikės moterys kartu su  Gyvojo Rožinio maldininkais garbingai paminėjo  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 –tį: foto sesija , dalyvaujant Kryžiaus kelio apmąstymuose bei Šv. Mišiose.

Katalikės moterys pasipuošusios baltomis skarelėmis ( kaip puošdavos katalikės moterys 1908 – 1940 m. )  bei Trispalve širdute, skubėjo  į Vytauto Didžiojo aikštę , Pasvalio mieste  dalyvauti jų pačių organizuotoje  akcijoje ,, Baltosios skarelės – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo  30 – čiui’’.

 Į akciją  atskubėjo  Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas  dekanas. teol. lic. Henrikas Kalpokas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pasvalio rajono savivaldybės vicemeras Stanislovas Kiudis.  Svečiai pasveikino akcijos dalyves su švente ir nuoširdžiai pabendravo. Katalikes moterys maloniai pradžiugino šis šventiškas svečių dėmesys.

Kiekviena ateidama į foto sesiją, atsinešė kuklią šventinę dovanėlę su tautine simbolika ir įteikė bičiulei iš kairės.

Dalyves  foto sesijos metu įamžino garsus Pasvalio fotografas Artūras Juzefovičius.

Šios šventės vakare Pasvalio Katalikės moterys bei gausus būrelis Gyvojo Rožinio maldininkų su kitais parapijiečiasi meldėsi už Lietuvą Tėvynę, laisvės kovotojus,  ėjo Kryžių kelią bei dalyvavo Šv. Mišiose , kurias aukojo Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio dv. vad. Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos kunigas  vikaras  Ernestas Želvys.  

Kunigas Ernestas savo homilijoje didelį dėmesį skyrė  Dievo žodžiui ir  tos dienos Evangelijai bei lietuvių tautos  keliui į Nepriklausomybę. Kunigas  Ernestas kalbėjo, kad į ją ėjome per skausmingus išbandymus : okupacijas, tremtį, laisvės kovas , tikėjimą ir ryžtą, turėti laisvą ir nepriklausomą valstybę.   Savo homilijos pabaigoje kunigas Ernestas palinkėjo būti laisviems pirmiausia savyje ir su Dievo pagalba gyventi ir rūpintis savo valstybe bei Pasvalio kraštu.

Grįždamos į namus katalikės moterys  dalinosi šventine nuotaika bei mintimis ( iš Magnificat kasdieniniai skaitymai, 2020 m. kovas Nr. 3 (121 ) ) apie žmogaus spindesį:  tai ko  niekada nepakeisime yra žmogaus spindesys, gerumo šypsena, širdies polėkis: visa tai, kas išeina iš vidaus, dykai, kaip dovana. Tik per tai kiekvienas žmogus yra būtinas, kiekvienas gyvenimas – begalinis.

O atsisveikinant, nutarėme kiekvieną dieną  vieningai su šeimomis  jungtis  Rožinio maldai, prašant Švč. Mergelės Marijos užtarimo dėl koronaviruso viruso plitimo sustabdymo  pasaulyje, Europoje, Lietuvoje.

2020.03.15                                                         Vlada Čirvinskienė , Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: