Baltų vienybės diena, rudens lygiadienis Baroniškių kalvoje

Rugsėjo 22 d. Baroniškių kaime, Paįstrio sen. buvo švenčiama Baltų vienybės diena, rudens lygiadienis. Panevėžio žygeiviai, panevėžiečiai, tolimų ir aplinkinių kaimų gyventojai pirmiausia susirinko tautodailininko kraštotyrininko Bronislovo Mažylio sodyboje Baroniškių kaime. Norėjusieji apžiūrėjo B. Mažylio asmeninį muziejų, jo drožinėtus kūrinius. Regina Mažylienė visus atvykstančius priėmė vaišindama sodyboje išaugintomis vynuogėmis.

Iš Mažylių sodybos, nešini vėliavomis, keliavo link aukščiausios šio kaimo vietos – Baroniškių kalno. Pakeliui sustojo prie paminklo Baroniškiuose žuvusiems Lietuvos partizanams, pagerbė jų atminimą.

Ant aukščiausios Baroniškių kaimo kalvos 20 valandą buvo uždegtas Baltų vienybės dienos laužas. Sukraunant laužą talkininkavo Panevėžio žygeivių klubo vadovas Dainius Balčiūnas.

Prisimindama mūsų ir kaimyninių tautų istorija kalbėjo Rasma Buzienė. Ji kvietė būti vieningiems tarpusavyje, su protėviais ir gamta. Bronislovas Mažylis priminė Saulės mūšio, vykusio 1236 m. rugsėjo 22 d., svarbą. Mūšio metu buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutraktas baltų žemių užkariavimas. Apie tautos vienybę, dabartinius jos siekius kalbėjo žygeivis, istorinių knygų autorius Algimantas Stalilionis. Apie sudėtingą poeto Pauliaus Širvio gyvenimo, kūrybos kelią, jo šimtąjį gimtadienį priminė Ona Striškienė. Ji perskaitė savo eiles, skirtas poetui.

Daug dainų visų kartu išdainuota užvedant Rasmai Buzienei, Donatui Malinauskui. Smagu, jog kartu buvo, prasmingas dainavo Paįstrio folkloro ansamblis „Kultuvė“. Vakaro metu dalintasi duona ir gira. Išsakyti palinkėjimai šalia buvusiems, šaliai ir pasauliui. Dar ilgai vakarota sugrįžus į senąją Mažylių sodybą.

Ona Striškienė, Panevėžio žygeivių klubo narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: