Bandė papirkti aplinkosaugos pareigūnus. Šie kreipėsi į STT

Aplinkos apsaugos departamento Imuniteto tarnyba, gavusi Vilniaus aplinkos kokybės kontrolės skyriaus pareigūnų pranešimą dėl galimo bandymo papirkti, šią savaitę kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

AAD Aplinkos kokybės departamento Vilniaus aplinkos kokybės kontrolės skyriaus pareigūnai, atlikę vienos įmonės planinį patikrinimą dėl atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo, informavo, kad, baigus apžiūrą įmonės veiklos vykdymo vietoje, įmonės atstovas jiems du kartus siūlė priimti neteisėtą atlygį – maišus, kuriuose galimai buvo galimai alkoholiniai gėrimai.  Tačiau jam buvo paaiškinta, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, už darbą gauna darbo užmokestį ir jokio papildomo atlygio priimti negali.

Įvertinus tai, kad pareigūnai pranešė apie galimą bandymą papirkti valstybės tarnautojus (Baudžiamojo kodekso 227 str.), gauta informacija pagal kompetenciją perduota nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybai. 

Aplinkos apsaugos departamento Imuniteto tarnybos viršininkas Jurgis Kazlauskas pažymi, kad institucija nuolat skiria didelį dėmesį korupcijos prevencijai: „Mūsų pareigūnai principingai sureagavo į bandymus jiems patikrinimo metu įteikti galimai neteisėtą atlygį ir apie tai pranešė teisės aktų nustatyta tvarka. Labai tikimės, kad tokių atvejų paviešinimas sulaikys nesąžiningus ūkio subjektus nuo panašių bandymų daryti neteisėtą poveikį ateityje.“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: