Barono Miunhauzeno takais

Vasara-kelionių metas. Būrelis entuziastų-Pietinės vietos bendruomenės narių, nutarė susipažinti su Latvija. Pasirinkome pajūrį ir Miunhauzeno muziejų – labiausiai lankytiną muziejų Latvijoje. Pasaulyje yra tik du Miunhauzeno muziejai: vienas Vokietijoje, Bodenverdere, o kitas – Lielupės valsčiuje, Duntėje.

Šiame muziejuje galima apžiūrėti medžiagą apie barono gyvenimą Duntėje (dvarelyje jis su žmona Jakobina praleido šešeris metus), eksponuojami legendinio barono Miunhauzeno XVIII amžiaus daiktai, vaškinės figūros, vaizduojančios garsius Latvijos žmones. Nuo pilies iki jūros įrengtas romantiškas 5,3 km Miunhauzeno miško takelis, vedantis iki jūros Tai ilgiausias drebulinių lieptų takas Europoje. Ilgąjį miško taką galima pereiti per pusantros valandos, bet yra ir trumpesnis – 3,17 km ilgio maršrutas. Pavargus galima atsipūsti „Jakobinos sodelyje“, „Kojų poilsio“ ir kitose poilsiui skirtose vietose. Teritorijoje yra įrengtas ančių tvenkinys.

Pasigrožėję natūralia gamta vykome į Saulkrastį. Dar kartą sustojome prie jūros ir pasivaikščiojome grožėdamiesi vaizdais nuo Baltosios kopos.

Dar vienas kelionės tikslas-Rygos senamiestis. Pasivaikščiojome siauromis jo gatvelėmis, aikštėse akis džiugino mugės, žmonių šurmulys, gėlynai. Spėjome apsilankyti ir Rygos Karo muziejuje. Kelionė buvo vasariškai nuotaikinga ir įspūdinga.

Pietinės vietos bendruomenės narė, kelionės organizatorė Zita Kazlauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: