Bedarbių sveikatos draudimas aptartas su darbo biržos specialistais

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė susitikimą su Panevėžio teritorinės darbo biržos (TDB) specialistais, tiesiogiai aptarnaujančiais į Darbo biržą besiregistruojančius asmenis. Susitikimo tikslas – išdėstyti šios įstaigos konsultantams pagrindines sveikatos draudimo problemas, su kuriomis susiduria Panevėžio TDB klientai, taip pat aptarti, kaip didinti bedarbių ir asmenų, ieškančių darbo, informuotumą.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pabrėžia: atvejų, kai darbo biržoje registravęsi gyventojai, nuvyksta į gydymo įstaigą ir išgirsta, kad yra nedrausti, pasitaiko ne taip jau retai. Taip atsitinka, jei asmuo registruojamas darbo biržoje ne kaip bedarbis, o kaip ieškantis darbo, kai nedirbančios nėščiosios nepristato ligonių kasai gydytojo pažymos apie nėštumo laiką, vienas iš tėvų, auginančių nepilnamečius vaikus, neatvyksta į ligonių kasą patvirtinti pageidavimo būti draustam valstybės lėšomis ir pan. Dažniausia problema, anot S. Paulauskienės, yra ta, kad gyventojai, užsiregistravę darbo biržoje, tą pačią dieną skuba vykti pas gydytojus, nesulaukę, kol jiems bus suteiktas bedarbio statusas.

Panevėžio TDB Panevėžio skyriaus vedėjo pavaduotoja Laima Mačiekienė informavo: bedarbio statuso suteikimas gali užtrukti iki 5 darbo dienų, kol Darbo birža iš kompetentingų institucijų surenka duomenis, pagal kuriuos suteikiamas arba nesuteikiamas bedarbio statusas. Paprastai, L. Mačiekienės tvirtinimu, tiek laukti nereikia, nes daugelis duomenų Darbo biržą pasiekia greičiau.

Panevėžio TDB Panevėžio skyriaus konsultantės tarpininkės ligonių kasos atstovams uždavė daugybę klausimų. Joms rūpėjo išsiaiškinti, kaip suteikiamas privalomasis sveikatos draudimas tiems, kurie turi registravę žemės valdą, išvyksta dirbti į užsienį arba terminuotam darbui su darbo biržos siuntimu. Specialistės teiravosi, ar neįgalieji ir turintieji būtinąjį 30 metų darbo stažą turi atvykti į ligonių kasą patvirtinti draustumo, ar suteikiamas sveikatos draudimas valstybės lėšomis besimokantiesiems Suaugusiųjų mokymo centre, dirbantiesiems su verslo liudijimu tik po kelias dienas per mėnesį, domėjosi, kada baigiasi draustumas, kai asmuo išbraukiamas iš bedarbių sąrašo, ar gali pakaitomis būti drausti valstybės lėšomis tai mama, tai tėtis, jei jie augina nepilnametį vaiką ir kt.

Panevėžio TDB specialistai dėkojo Panevėžio TLK atstovams už atvykimą, atsakymus į klausimus ir pripažino nesitikėję išgirsti tiek daug aktualios informacijos, praversiančios bendraujant su klientais.
Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: