Lietuvos naujienos - Sportas - 2021-10-12

Bėgimo takelių kainų kategorijos: kodėl vieni kainuoja dvigubai brangiau nei kiti?

Norintys įsigyti bėgimo takelį dažnai suglumsta pamatę ne tik platų pasirinkimą, bet ir kainų skirtumus. Vieni kainuoja kelis šimtus eurų, o kitų kaina siekia net keturženklę sumą. Dažnai manoma, kad kuo daugiau prietaisas kainuoja, tuo išmanesnis jis yra. Iš dalies tai yra tiesa, tačiau kainą sudaro kiek daugiau aspektų nei tik jų siūlomos funkcijos. Žinoma, į kokybišką sportą verta investuoti daugiau, tačiau renkantis svarbu suprasti, ar už pasirinktą kainą treniruoklis tikrai galės patenkinti jūsų poreikius.

Bėgimo takeliai iki 1000 eurų

Pirmajai bėgimo takelių kategorijai galima priskirti treniruoklius, kurių kaina svyruoja iki 1000 eurų. Nors palyginti su kitais, šių treniruoklių kaina yra žema, jie tikrai niekuo nenusileidžia profesionaliai sporto įrangai. Už tokią kainą galima įsigyti tikrai kokybišką, tyliai ir sklandžiai veikiantį bėgimo takelį su keliasdešimt programų ir rezultatų (širdies dažnio, sudegintų kalorijų, greičio, nubėgto atstumo) sekimo sistema. Ekrano raiška taip pat turėtų nenuvilti – iki 1000 eurų kainuojantys bėgimo takeliai turi LED arba LCD ekranus, dažnai padalytus į kelias dalis, todėl rodoma informacija galėsite aiškiai matyti. Kai kurie, arti tūkstančio kainuojantys treniruokliai taip pat turi rankenose integruotus širdies dažnio jutiklius. Taip kompiuteris išmatuoja širdies dažnio vidurkį ir pagal tai parenka jūsų kūnui naudingiausią treniruotę ir krūvį. Kai kurie bėgimo takelių modeliai (pavyzdžiui, inSPORTline) komplektacijoje turi širdies matuoklio diržą, kuris veikia lygiai taip pat kaip širdies dažnio jutikliai.

Nors šių treniruoklių kaina nėra aukšta, bėgimo takelių asortimente tikrai galite rasti treniruoklių su reguliuojamais įkalnių lygiais – taip galėsite lengvai didinti krūvį ir lavinti ištvermę. Be jau išvardintų funkcijų taip pat rasite papildomų, didesnį komfortą suteikiančių priedų – telefono laikiklį, vietą gertuvei arba grindų nelygumo koregavimo sistemą, leisiančią sportuoti ant nelygaus paviršiaus. Su transportavimo ratukais galėsite treniruoklį patogiai perkelti į kitą namų vietą. Vienas geriausių pavyzdžių, iliustruojančių puikų bėgimo takelį už patrauklią kainą, yra Reebok Astroride A4.0 su pažangia Astroride amortizacijos sistema, saugančia sąnarius treniruojantis bėgimo takeliu.

Bėgimo takeliai, kainuojantys nuo tūkstančio eurų

Jeigu bėgiojimas jums yra daugiau nei tik sportas ir jo metu norite jaustis maksimaliai komfortiškai, naujam bėgimo takeliui įsigyti turbūt negailėsite net kelių tūkstančių eurų. Šie treniruokliai nuo pigesnių skiriasi funkcijų ir įvairių programų gausa bei galingumu. Pavyzdžiui, dauguma bėgimo takelių suteikia galimybę sportuoti pagal neribotą skaičių programų iš interneto. Tai reiškia, kad išmanus treniruoklio kompiuteris gali būti prijungtas prie jūsų namų interneto. Taip galėsite sportuoti net su garsiausiais pasaulio treneriais ir pasiekti geriausių rezultatų. Be to, bėgdami galėsite žiūrėti serialus per iš anksto įdiegtą Netflix programėlę, klausytis muzikos per Spotify ar skaityti pasirinktą naujienų portalą – taip pamėgti hobiai tikrai neliks pamiršti. Jeigu siekiate dar įdomesnės treniruotės, galite rinktis bėgimo takelius su Indoor programa (realiais bėgimo maršrutais) – bėgiosite dykumoje, ledynuose ar bet kuriame pasaulio kampelyje.

Bėgimo takeliai gali kainuoti brangiau ir dėl didesnio greičio. Jeigu bėgimo takeliai iki 1000 eurų gali pasiūlyti 18 km/h greitį, tai didesnę kainą turintys leis bėgti 20 km/h arba netgi 25 km/h greičiu. Net ir tokį greitį pasiekę bėgimo takeliai nesukels triukšmo, pavyzdžiui, dėl integruotos Silent Motion technologijos inSPORTline modeliuose. Tokios kainos treniruokliai dažnai turi ir energijos taupymo režimą, kuris leidžia sumažinti suvartojamos energijos kiekį, todėl tikrai nereikės nerimauti dėl padidėjusios sąskaitos už elektrą.

Kad treniruotės būtų dar efektyvesnės, brangesni bėgimo takeliai gali pasiūlyti didesnę įkalnę (net iki 40 lygių) arba lipimo į kalną režimą, todėl galėsite treniruoti blauzdų bei visas šlaunų raumenų grupes ir jaustis lyg būtumėte tikri alpinistai.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Treniruoklius rinkitės pagal savo poreikius

Bėgimo takelių kaina neturėtų būti pagrindinis aspektas renkantis treniruoklį namams. Pirmiausia turėtumėte aiškiai apibrėžti savo poreikius ir tik tuomet ieškoti geriausio varianto, kuris turėtų visas jums reikalingas funkcijas ir tilptų į jūsų numatytą biudžetą. Kad būtų dar paprasčiau, visada galite konsultuotis su sporto prekių parduotuvių konsultantais. Jie tikrai padės išsirinkti geriausią bėgimo takelio variantą norimiems sporto rezultatams pasiekti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: