Bendradarbiaujant su pasieniečiais bus tvarkomi keliai

Liepos 12 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Ramunė Slapšienė ir vyr. specialistė Agnė Lazauskienė lankėsi Vilniuje, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, kur susitiko su šios tarnybos Turto valdymo valdybos, Infrastruktūros plėtros ir paslaugų bei Aptarnavimo skyrių vadovais. Buvo kalbėta apie pasienio kelių Ignalinos rajone remonto darbus, kuriuos planuojama atlikti dar šiais metais. ,,Tai bus nauda ir pasieniečiams, ir gyventojams“,– sakė Infrastruktūros plėtros ir paslaugų skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Vladimiras Buračevskis.

2022 m. birželio 30 dienos Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado įsakymu Nr. 101-298 ,,Dėl lėšų, skirtų pasienio vietinės reikšmės keliams remontuoti, paskirstymo“ numatyta skirti 58 tūkst. eurų dviem Ignalinos rajono keliams remontuoti. Tai Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos ruožo, esančio Rimšės seniūnijoje, vietinės reikšmės kelio Stanionys–Švikščionys dalis (28 tūkst. Eur) ir Tverečiaus pasienio užkardos ruožo Didžiasalio seniūnijos vietinės reikšmės kelias Nr. 1416 – Kalno g., Dysnos k., iki Dysnos pasienio atraminio punkto (30 tūkst. eurų).

Savivaldybės administracijos direktorė J. Balinskienė pasidžiaugė tokiu sprendimu ir sakė, kad dokumentus sutvarkyti ir pirkimus pasirenkant rangovą atlikti reikia kuo greičiau, nes šiame procese dažnai pasitaiko įvairių trukdžių, o ir rangovai jau susiplanavę šių metų darbus. Kadangi kelių remonto kainos išaugo, dar neaišku, kokį minėtų kelių ruožo ilgį ir skirtą sumą pavyks nupirkti. Pirmiausia su Valstybės sienos apsaugos tarnyba bus pasirašyta finansavimo sutartis, o savivaldybės administracija suskubs atlikti reikalingus darbus ir įsisavinti lėšas.

Meras Justas Rasikas taip pat pastebėjo, kad pasienio teritorijose, kur tiesiama koncertina, sunkioji technika ypač suniokojo kaimų keliukus. Žinoma, pasieniečiai aplanko atokiau gyvenančius, pasiteirauja, ar jiems reikalinga pagalba, tačiau patiems gyventojams tikrai gali iškilti sunkumų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai patikino, kad šie keliai bus atstatyti ir savivaldybė dėl to turėtų kreiptis į projekto įgyvendintojus. Susitikimo pabaigoje kalbėta apie bendradarbiavimo svarbą, planuojamus darbus. Atsisveikinant apsikeista suvenyrais.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: