Bendradarbystės centras „Spiečius“ įsikurs ir Panevėžyje

Pasiteisinus prieš dvejus metus Lietuvoje pradėtai diegti verslumą regionuose skatinančių bendradarbystės centrų  (angl. co-working space) „Spiečius“ koncepcijai, numatyta tolimesnė jų plėtra – savivaldybės kviečiamos teikti pasiūlymus ir dalyvauti atrankoje.

Pirmieji VšĮ „Versli Lietuva“ bendradarbystės centrai „Spiečius“, kuriuose pradedantys verslininkai neatlygintinai gauna visapusę pagalbą ir darbo vietas, Lietuvoje veiklą pradėjo 2016 metais Alytuje ir Šiauliuose. Šiais metais vykdoma tolimesnė jų plėtra – pavasarį duris jau atvėrė „Spiečius“ Tauragėje, rudenį naujos smulkaus ir vidutinio verslo bendradarbystės erdvės įsikurs Panevėžyje ir Klaipėdoje. Įvertinus teigiamą poveikį ir paklausą kitąmet kitose Lietuvos miestuose planuojama suburti dar tris aktyvaus verslo erdves.

„Didžiuosiuose šalies miestuose gauti pagalbą pradedančiam verslininkui ar norinčiam tokiu tapti nėra sudėtinga: vyksta verslumo skatinimo iniciatyvų, nemokamai pradedančiuosius verslininkus konsultuoja „Versli Lietuva“ specialistai. Tuo tarpu daugelyje regionų pagalbą jaunam verslininkui rasti sudėtingiau. Pirmieji „Spiečiai“ regionuose puikiai pasiteisino – bendradarbystės erdvėse susikūrę verslai jau keliasi į nuosavus biurus, įdarbina savo miesto gyventojus, kurių dažnai būna jauni žmonės, nerandantys darbo savo mieste ir svarstantys apie emigraciją. Taigi „Spiečių“ tinklo plėtra padeda spręsti ne tik ekonomines, bet ir socialines problemas“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Didinant viešųjų paslaugų prieinamumą regionuose, tolimesnė bendradarbystės centrų plėtra kitais metais Lietuvoje remsis savivaldybių išsakytu ir pagrįstu poreikiu, kurį savivaldos atstovai VšĮ „Versli Lietuva“ turi pateikti iki šių metų spalio 1 d.

„Versli Lietuva“ skaičiuoja, kad vidutiniškai „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta per 2017 metus augo 53 proc., kai bendras šalies Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas buvo 13 proc. Sparčiausią apyvartos augimą demonstruoja „Spiečiaus“ rezidentai, kurie bendradarbystės centro paslaugomis naudojasi ilgiau kaip 6 mėnesius. Kas penktas (20 proc.) bendradarbystės centro „Spiečius“ narys per pirmąjį pusmetį rezidavimo pradėjo teikti paslaugas užsienio klientams. Visų rezidentų verslo partnerių skaičius išaugo iki 3–6. Per dvejus metus  2 bendradarbystės centrai „Spiečius“ pritraukė 55 jaunus verslus.

Bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra naudinga ne tik kiekvieno verslo vystymo skatinimui, bet ir regionų plėtrai, talentų į regioną susigrąžinimui. „Spiečiuje“ dirba jau ne vienas verslininkas grįžęs iš emigracijos užsienyje ir būtent čia vysto savo verslą. Tai puikus pavyzdys, kaip inovatyvios erdvės, bendrystė ir noras kurti ateitį savo gimtame mieste sugrąžina talentus ir prisideda prie šalies ekonominės gerovės kūrimo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: