Bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų pareiškimas Solidarumo su Baltarusija dieną

Vasario 7-ąją minint Solidarumo su Baltarusija dieną, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai reiškia paramą Baltarusijos žmonėms.

Nuo rugpjūčio mėnesio Baltarusijos žmonės tęsia taikią kovą už laisvę ir demokratiją savo šalyje. Ištisas savaites ir mėnesius Estija, Latvija ir Lietuva žavisi šių žmonių drąsa ir ryžtu siekti pamatinių laisvių bei laisvų ir sąžiningų rinkimų.

Deja, į savo piliečių drąsą Baltarusijos valdžia atsakė  brutaliais ir neteisėtais veiksmais. Ko siekiama tokiais veiksmais, yra aišku – užgniaužti taikių protestuotojų balsą,  atimti jų teisę į taikius susibūrimus ir atmesti jų teisėtą reikalavimą surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus.

Padėtis Baltarusijoje toliau blogėja. Baltarusijos valdžios institucijos toliau vykdo smurtines represijas prieš taikius protestuotojus.

Estija, Latvija ir Lietuva pakartotinai ragina Baltarusijos valdžios institucijas nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis, įskaitant politinius kalinius ir žiniasklaidos atstovus, bei nubausti šių nusikaltimų kaltininkus. Baltijos šalys taip pat ragina Baltarusijos valdžią nedelsiant nutraukti smurtą, pradėti tikrą politinį dialogą su Baltarusijos žmonėmis bei surengti tarptautinius standartus atitinkančius laisvus ir sąžiningus rinkimus, kuriuos stebėtų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) stebėtojai.

Lygiai taip, kaip Baltarusijos žmonės nenuilstamai kovoja už savo pagrindines žmogaus teises ir priešinasi smurtui, tarptautinė bendruomenė privalo sutekti dėmesį į tai, kas vyksta Baltarusijoje, atidžiai stebėti padėtį ir imtis veiksmų.

Šį vakarą viešieji pastatai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje nušvis raudonai baltos Baltarusijos tautinės vėliavos spalvomis, taip išreiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis. 

#StandWithBelarus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: