Bendrosios praktikos slaugos studijų programos absolventų lūpose – XXI amžiaus slaugytojo priesaika

Š.m. vasario 13 d. iškilmingai įteikti diplomai 29-iems Bendrosios praktikos slaugos studijų programos absolventams. Šventinė ceremonija vyko Panevėžio miesto savivaldybės didžiojoje salėje, kurioje gausiai susirinko absolventų artimieji, kolegijos bendruomenė, svečiai. Sveikinimo kalbas ir nuoširdžiausius palinkėjimus absolventams išsakė: europarlamentaras P. Auštrevičius, Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja J. Gaidžiūnaitė, socialiniai partneriai – Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė V. Grigienė, Panevėžio Respublikinės ligoninės slaugos administratorė J. Gertienė, Panevėžio kolegijos Alumni klubo prezidentė G. Jakaitienė, Panevėžio kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas, Biomedicinos mokslų katedros vedėja I. Kupčiūnaitė ir absolventų grupės kuratorė L. Šerytė.

Susirinkusiems muzikinį kūrinį dovanojo Panevėžio kolegijos Pramoginės muzikos studijų programos pirmakursis muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Benas Muraška. Iškilmingą diplomų įteikimo ceremoniją vainikavo XXI amžiaus slaugytojo priesaikos žodžiai: “Aš, XXI amžiaus slaugytoja (-as)pasižadu visas savo žinias, įgūdžius ir žmogiškumą skirti visos visuomenės sveikatai. Mano tikslas – siekti geresnės sveikatos visiems, dirbti kartu su visuomene, rūpintis, kad būtų užtikrinta kiekvieno žmogaus teisė į profilaktiką, slaugą ir gydymą. Drauge su slaugos ir akušerijos srityje dirbančiais savo kolegomis ir kitais sveikatos apsaugos specialistais aš nuolat stengsiuosi užtikrinti sveiką gyvenseną, sveiką darbo aplinką ir sveiką bendruomenę. Pagerėjusi kiekvieno žmogaus, šeimos ir bendruomenės sveikata bus mano sėkmės matas. Užuojauta, etiškumu paremta slauga bus nuolatinis mano vadovas.” Ši priesaika, 2000 m. priimta Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) surengtame suvažiavime Miunchene skirtame sveikatos ap
saugos ministrams slaugos ir akušerijos klausimais, slaugytoją lydi kasdien, ji apibendrina slaugytojo žmoniškąsias vertybes ir yra užfiksuota pareigybių aprašyme.

Absolventams gerą nuotaiką kūrė ne tik nuoširdūs žodžiai, dainos, artimųjų gėlės, bet ir europarlamentaro P. Auštrevičiaus įsteigta dovana geriausiam laidos absolventui – kelionė į Briuselį arba Strasbūrą!

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: