
Kūrybinės dirbtuvės Nemunėlio Radviliškyje. (Nuotraukos autorė Daiva Macijauskė).
Bendruomenės mokėsi kūrybiškumo – kodėl jis reikalingas?
Kaip pristatyti krašto unikalumą, kūrybiškai dalintis nuotraukomis ir vaizdo įrašais apie renginius ar kitus įvykus socialiniuose tinkluose – ne vieną savaitgalį kūrybinėse dirbtuvėse „Medijų kalba visiems“ mokėsi trijų bendruomenių nariai.
Istorijų kūrimo, fotografijos ir video meno subtilybės, žiniasklaidos „spąstai“ ir autorių teisės – tai tik keletas temų, kuriomis dirbtuvėse dalinosi savo srities profesionalai.
Štai Nemunėlio Radviliškio Biržų rajone bendruomenės dalyviai siekė atspindėti pasienio su Latvija išskirtinumą, Kernavės bendruomenė – istorinį rakursą, o Paparčių bendruomenė Kaišiadorių rajone – turizmo kryptį.
Pasak dirbtuvių organizatorės Karinos Metrikytės, edukacinės dirbtuvės aktyvioms bendruomenėms yra ypač reikalingos. „Bendruomenės organizuoja gausybę įdomių, patrauklių renginių, o po jų įspūdžiais dalinasi ir socialiniuose tinkluose. Be to, bendruomenėms svarbu atspindėti savo krašto istorines ir kultūrines vertybes, supažindinti su išskirtinėmis asmenybėmis. Tad įgūdžiai, padedantys suprasti, valdyti šiuolaikines medijų technologijas bei jų teikiamas galimybes yra neįkainojami“, – pasakojo K. Metrikytė.
Pasak jos, vienas iš edukacinių dirbtuvių tikslų – supažindinti su filmavimo išmaniaisiais įrenginiais specifika, pristatyti fotografuotos ir filmuotos medžiagos montavimo principus, kompoziciją, apžvelgti idėjos įgyvendinimo kūrimo procesą. Tad dirbtuvių metu buvo akcentuojamas ne tik techninis išmanymas, bet ir kūrybinis mąstymas – kaip pasirinkti tinkamiausią rakursą, kokiomis spalvomis ir emocijomis perteikti istoriją. Ne ką mažiau svarbi ir kūrybinė turinio parengimo dalis – žanro parinkimas, scenarijaus kūrimas, pasakojimo struktūra. Tokie įgūdžiai tampa neatsiejami nuo šiuolaikinės komunikacijos ir leidžia bendruomenėms tapti labiau matomoms viešojoje erdvėje.
„Nors dirbtuvės buvo intensyvios, dalyvių aktyvumas, smalsumas ir noras mokytis leido sukurti įtraukiančią, kūrybišką atmosferą. Žmonės atvyko ne tik klausytis, bet ir veikti – jie drąsiai ėmėsi iniciatyvos, dalinosi idėjomis, eksperimentavo“, – sakė K. Metrikytė.
Anot dalyvių, dirbtuvės tapo puikia vieta naujoms žinioms ir įgūdžiams. „Įprastai savo veiklas fotografuodavome taip, kaip išeina – greitai, spontaniškai. Dabar žinome, kaip perteikti emociją, sudominti žiūrovą, papasakoti istoriją per kadrą“, – dalinosi viena iš Nemunėlio Radviliškio bendruomenės narių.
Kūrybines dirbtuves „Medijų kalba visiems“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!