Bendruomenių mugėje Panevėžio rajonas už daug ką pagirtas

Šeštadienį Vilniuje „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vykusioje pirmojoje tarptautinėje vietos bendruomenių mugėje dalyvavo ir Panevėžio rajono bendruomenių bei Vietos veiklos grupės (VVG) atstovai. Jų stendas sulaukė didelio populiarumo ir buvo aplankytas bei aukštai įvertintas gausybės svečių.

Panevėžio rajono vietos bendruomenių organizacijos mugėje pristatė savo veiklą, su tautiniu paveldu susijusius amatus ir gaminamą produkciją. Šventės svečiai noriai dalyvavo Linų muziejaus demonstruotoje edukacinėje programoje „Lino kančia“.

Mugę atidarė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikinimo žodį tarė šventės globėjas Premjeras Algirdas Butkevičius.

Renginyje apsilankęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis teigiamai įvertino Panevėžio rajono vietos bendruomenių puoselėjamas iniciatyvas.

„Drąsūs vietos bendruomenių sumanymai daro kaimo gyvenimą gražesnį, turiningesnį ir prasmingesnį. Gera matyti, kaip rajone stiprėja žmonių bendruomeniškumas, kaip jų bendra veikla keičia aplinką ir tarpusavio santykius, prisideda prie kaimo žmonių gerovės kūrimo“, – sakė meras.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazys Binkis pasidžiaugė, kad į sostinę atvežta rajono bendruomenių produkcija turėjo didžiulę paklausą.

Trakiškio žolininkių vaistažolių arbatas šventės dalyviai ir svečiai ne tik skanavo, bet ir noriai pirko lauktuvėms. Labai greitai nuo stalų buvo nušluotas ir bendruomenės „Upytės žemė“ gaminamas šalto spaudimo linų sėmenų aliejus, netrūko pirkėjų Albino Kisielio Radviliškių kaime kepamai duonai, kurią, pagardintą spirgyne, gyrė visis ragavusieji.aukė tautodailininkų Eduardo Tito ir Sauliaus Kronio dirbiniai. Kalvio S. Kronio nukaldintą dailią saulutę apsidžiaugė dovanų gavusi Prezidentė D. Grybauskaitė.

„Nešate mūsų tautos kryželį, o dabar linkime Jums nešti ir saulutę“,– sakė K. Binkis, įteikdamas Prezidentei unikalų garsaus kalvio meno kūrinį.

Į šventę atvežę savo gaminamą produkciją, iš jos Panevėžio rajono atstovai grįžo taip pat ne tuščiomis.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis Padėkos raštą už reikšmingą bendruomeninę veiklą ir aktyvų dalyvavimą mugėje įteikė 2016 m. Lietuvos mažajai kultūros sostinei Miežiškiams, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius už efektyvų komandinio darbo organizavimą, bendruomenės telkimą ir motyvavimą, entuziastingą veiklą, kūrybiškus projektus Padėka apdovanojo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos nariams ir vadovams, ūkio ministras Evaldas Gustas apdovanojo Panevėžio rajono VVG pagal nominaciją „Inovatyviausia Panevėžio apskrities vietos veiklos grupė“.

Neliko nepastebėtas Panevėžio rajono stendą puošiantis laikraštis „Tėvynė“. Svečiai skaitė ir gyrė šį nuo 1962 m. leidžiamą ir gilias tradicijas turintį leidinį.

Kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė per Lietuvos televiziją transliuotame reportaže iš mugės sakė, kad Panevėžio rajonas vienintelis visoje šalyje turi bendruomenių veiklai skirtą laikraštį ir jo leidėjai – Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai bei rėmėjai – Panevėžio rajono savivaldybei – linkėjo sėkmės.

Šventėje dalyvavo 200 bendruomenių, sulaukta daugiau kaip 10 tūkst. lankytojų iš visos Europos.

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įsteigta dar 1995 metais. Panevėžio rajonas pagal bendruomenių sąjungos narių skaičių yra didžiausias šalyje – čia veikia 64 bendruomenės, 62 iš jų priklauso bendruomenių sąjungai.

Pagrindinis bendruomenių tikslas – vykdant įvairią bendrą veiklą ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir prisidėti prie valstybės gyvenimo.

2016 metai yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, Vyriausybė yra patvirtinusi jų minėjimo planą. Pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė – vienas iš didžiausių planuotų metų renginių. Ją rengė Ūkio ministerija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga.

Mugės tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje bei užsienio valstybėse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *