Bernardo Brazdžionio kūrybos skaitymai Stebeikėliuose

Rugpjūčio 7 d. pavakarį keliavome į Stebeikėlių kaimą (Pasvalio r.). Ten vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos skelbto poeto Bernardo Brazdžionio kūrybos skaitymų-konkurso „Po tėvynės dangum“ vienas iš renginių. Popietę „Tėviškėje po Stebeikėlių ąžuolu“ vedė Pumpėnų bibliotekininkė Deimantė Janšauskienė. Ji trumpai, koncentruotai peržvelgė poeto B. Brazdžionio biografiją, kūrybinį palikimą. Bibliotekininkės buvo parengta fotografijų parodėlė.

Konkursui pasirinktas B. Brazdžionio eiles skaitė Gabija Jareckaitė iš Pumpėnų ir Saulė Gaigalaitė iš Pušaloto. Prisiminimais apie susitikimą su poetu-tautos šaukliu 1989 m. Stebeikėliuose pasidalino ir eiles perskaitė Gita Krušinskienė iš Pumpėnų. Mėgstamas B. Brazdžionio eiles skaitė Ona Striškienė iš Paįstrio. Mintinai poeto eiles deklamavo Vida Likaitė iš Daujėnų.

Prisiminimais apie susitikimus su B. Brazdžioniu kalbėjo buvusi Pumpėnų bibliotekininkė Stefanija Mickienė. Ji susirinkusiesiems Pateikė šių susitikimų akimirkų albumą. Apie didį poetą B. Brazdžionį kalbėjo mokytoja Audronė Matuzevičienė. Šventinėje popietėje dalyvavo Pumpėnų seniūno pavaduotoja Asta Raudonienė, Pumpėnų kraštiečių asociacijos „Pumpėniečių viltys“ pirmininkas Algimantas Stalilionis. Dar  kartą poeto gimtinę aplankė, popiete džiaugėsi, nuoširdžiai bendravo Rinkūnų, Pumpėnų, Pušaloto, kitų kaimų žmonės.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: