Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-04-14

Betono gaminiai keliauja koja kojon su statybų technologijos pažanga

Visose srityse naujos technologijos bei modernesnės, papildomų savybių turinčios žaliavos prisideda prie efektyvesnio darbų atlikimo ir aukštesnės kokybės galutinio rezultato. Statybos – ne išimtis iš šios taisyklės. Tačiau, jei palygintume tai, kas statybų aikštelėje vyko anksčiau, ir kas vyksta dabar, tikėtina, didelio skirtumo nepamatytume. Bent jau naudojamų medžiagų atžvilgiu. Betonas bei gelžbetonis – žaliava, ne tik nepavaldi laikui, bet ir puikiai atliekanti savo darbą. Lietuvoje apstu pastarųjų produktų gamybai naudojamų medžiagų: smėlio, žvyro, žvirgždo, tad betono gaminių mūsų šalyje ne tik netrūksta: šie bei  pati žaliava aktyviai eksportuojama ir į kitas šalis. Faktas, jog betonas ir gelžbetonis plačiai „išsikerojęs“ statybų aikštelėse nereiškia, jog pastarojo gamintojai gali, vaizdžiai tariant, užmigti ant laurų. Šioje srityje konkurencija yra pakankamai aktyvi, tad laimės tas gamintojas, kuris pasiūlys klientui kokybiškiausią produktą, šiuo atveju – betoną bei gelžbetonį.

Kodėl betonas ir gelžbetonis yra tokios populiarios medžiagos?

Betono bei gelžbetonio gaminių mūsų gyvenamojoje aplinkoje tikrai netrūksta. Užtenka apsidairyti: betoninės sienos, tvorų pamatai, laiptų pakopos, trinkelės, įvairios dekoracijos ir kita. Konstrukcijų, pagamintų iš aptariamų medžiagų, galima pamatyti tiek individualiuose namuose, tiek pramoniniuose ar komerciniuose objektuose. Pastarieji gali būti naudojami tiek kaip, pavyzdžiui, atraminė konstrukcija, kuriai tenka atlaikyti didelį svorį, tiek ir kaip eksterjero ar interjero puošybos detalė.

Gali atrodyti, jog betonas naudojamas plačiai vien dėl to, jog šio turime daug. Tai – tiktų tikriausias mitas. Ši medžiaga bei iš jo gaminami daiktai pasižymi visa eile savybių. Tvirtumas, stabilumas, ilgas tarnavimo laikotarpis, draugiškumas aplinkai, atsparumas gamtiniams veiksniams, plačios panaudojimo galimybės – priežastys, dėl kurių betonas buvo, yra ir, galima kone garantuoti, bus lyderis statybų sektoriuje.

Tiesa, betoną iš statybininkų „pasiskolina“ bei aktyviai naudoja ir kitų, susijusių profesijų atstovai, pavyzdžiui, architektai ar interjero dizaineriai. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog betonas ir gelžbetonis, atlikęs savo pagrindinę funkciją, pavyzdžiui, užtikrinęs konstrukcijos tvirtumą, turi būti paslepiamas po kitomis dekoravimo medžiagomis. Tačiau, žvelgiant į šiuolaikinius interjero bei eksterjero kūrimo sprendimus, akivaizdu, jog tendencijos yra visiškai kitokios. Pritaikius tam tikras detales, ir „nuogas“ betonas sukurs išskirtinį, originalia estetika pasižymintį vaizdą. Toks sprendimas džiugins ir kitu atžvilgiu. Tai – ilgaamžė, praktiška medžiaga, kurios estetikos bei funkcionalumo išsaugojimas nereikalauja „vergavimo“ priežiūros atžvilgiu.

Beje, įdomus faktas, jog betonas gali būti naudojamas ir kaip kelių klojimo medžiaga. Tokia praktika taikoma keliose Vakarų Europos valstybėse. Betonu grįsti keliai išsiskiria tvirtumu, ilgaamžiškumu, atsparumu aukštai temperatūrai (šiuo atžvilgiu lenkia asfaltą). Tai – sprendimas, idealiai tinkantis ir autostradų tiesimui. Deja, mūsų šalyje tokia idėja dar nėra įgyvendinama.

Betonas ir gelžbetonis – įvairių gaminių žaliava

Kaip minėjome, konkurencija betono gaminių rinkoje yra didelė, tačiau vienas neabejotinų šios srities lyderių yra UAB „Kauno gelžbetonis“. Pagrindinės šios įmonės stiprybės – ilgamete patirtis, modernūs ir techniškai nuolat tobulinami gamybos procesai, produkcijos įvairovė.

Taigi, kokius betono ir gelžbetonių gaminius randame UAB „Kauno gelžbetonis“ asortimente. Sąrašas labai ilgai, tačiau vieni iš populiariausių – grindinio trinkelės. Būtent iš šios medžiagos gaminamos grindinio trinkelės lenkia konkurentus estetika, tvirtumu, pajėgumu atlaikyti dideles apkrovas. Betoninės trinkelės gali būti naudojamos tiek kuriant gerbūvį individualaus namo, tiek ir pramoninėje ar komercinių objektų teritorijoje.

Populiarios ir kiaurymėtosios perdangų plokštės, skirtos šilumos bei garso izoliacijai montuojant stogą, sienas ar kitas konstrukcijas. Įmonės asortimente gausu ir kitos produkcijos: „lego“ blokai, laiptai, tvorų stulpai, vandentiekio, kanalizacijos, drenažo šulinių bei rezervuarų elementai ir kita. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: