Autorės nuotr.

Biblioteka „Šaltinėlis“ kviečia į dr. Alisos Palavenis fotografijų parodos „Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje“ pristatymą

Biblioteka „Šaltinėlis“ kviečia apsilankyti dr. Alisos Palavenis fotografijų parodos „Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje“ pristatymą, kuris įvyks kovo 4 dieną, šeštadienį, 11 val.

Viena patarlė byloja jog prieš nugalint pabaisą reikia paversti ją gražia… Eko meninių fotografijų parodą sudaro 35 šiukšlių fotografijos. Autorė gražiai fiksuoja tai, ko nenori matyti kiti, nerūpestingą žmogaus kasdienybę ir atsainumą.

Mano tikslas – sužadinti žiūrovo smalsumą pateikiant savotiškai gražias, spalvingas fotografijas ir taip, kitu kampu, pritraukti žiūrovo dėmesį prie globalinių eko problemų. Susižavėjęs, jis prieina arčiau pasigrožėti, ir štai akistatos momentas: palaukite, juk tai šiukšlė!…“, – savo idėja dalinasi autorė.

Kaip apie parodą yra pasakęs žymus Lietuvos menininkas Remigijus Kriukas: „Jei šios fotografijos paveiktų nors kas antrą žmogų kuris jas pamatytų, kad jis pakeltų tą vieną šiukšlę, mes matytumėme gražesnę XXI amžiaus gamtą“.

Pirmą kartą ši šiukšlių fotografijų kolekcija buvo eksponuojama LR Seime 2022 m. birželio mėnesį. Paroda iki šiol keliauja po Lietuvos mokyklas, verslo centrus, bibliotekas ir kultūros įstaigas, o grafikas sudarytas net pusmečiui į priekį!

Eksponuojamų darbų autorė Dr. Alisa Palavenis yra chemijos mokslų daktarė, menininkė ir eko aktyvistė. Parodą globoja Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis.

Paroda bus eksponuojama kovo 4-31 dienomis.

Parodos pristatymo metu bus fotografuojama, nuotraukos viešinamos.

Maloniai kviečiame!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: