Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Biblioteka sužydės tulpėmis

Gegužės 16 d. (ketvirtadienį) 14 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atrijaus terasoje  atidaroma tradiciškai kiekvieną pavasarį rengiama tulpių paroda. Spalvomis ir formomis žavinčius žiedus Panevėžyje jau šeštą kartą eksponuos tulpių kolekcininkas JANIS SALENSAS iš Latvijos.

Gėlių ir grožio mylėtojus džiuginanti šventė visada sukviečia daug lankytojų. Čia atskleidžiama tulpių įvairovė, o parodos atidarymo  metu galima gauti daug naudingų patarimų. Paprastai eksponuojama per 100 tulpių rūšių, tarp jų – daug retų.

Janis Salensas savo kolekciją kaupia daugiausia iš Latvijos ir Olandijos selekcininkų. Pats naujų rūšių neišradinėja. Retesnių tulpių jis ieško internete, gauna iš savo bičiulių užsienyje.

Tulpių parodų J. Salensas yra surengęs Latvijoje ir Lietuvoje. Pavasario žiedų ekspozicijos džiugindavo kelto, kursuojančio iš Latvijos į Švediją, keleivius.

Paroda veiks iki gegužės 18 dienos. Šią dieną tulpėmis lankytojai galės gėrėtis iki pat 24 valandos, Muziejaus nakties metu.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button