Bibliotekoje – fotografijų paroda partizanams atminti

Aktyvus bibliotekos skaitytojas, tremtinys Jonas Stasevičius, radęs šeimos archyve mamos brolio partizano Petro Tamošiūno-Simo nuotrauką, ėmėsi ieškoti daugiau informacijos apie dėdę. Paieškos nuvedė pas kraštotyrininką, pokario laisvės kovų metraštininką Romą Kaunietį. Daugelio knygų apie partizanus autorius savo archyvuose rado dar daugiau partizano Simo ir jo būrio – Vyčio apygardos Žaliosios rinktinės – partizanų nuotraukų. Jose kovos bendražygių gyvenimo miške akimirkas įamžino partizanas Antanas Žygas-Aptiekorius, kuris vėliau buvo suimtas ir sušaudytas. Taip Jonui Stasevičiui gimė mintis surengti archyvinių nuotraukų parodą „Atmintis gyva, nes liudija: Vyčio apygardos Žaliosios rinktinės partizanai“. Joje eksponuojamos  ne tik R. Kauniečio archyve esančios partizanų ir jų atminimo įamžinimo vietų Panevėžio rajone nuotraukos, bet ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis, įteiktas Petrui Tamošiūnui po mirties.

 Parodos pristatymui buvo pasirinkta neatsitiktinė data – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos išvakarės. Taip, prisimenant ir kalbant apie vieno partizano gyvenimą, jo kovą ir likimą, buvo pagerbti visi Lietuvos partizanai, kurie didvyriškai kovėsi už Lietuvos Nepriklausomybę. Parodos pristatymo metu Jonas Stasevičius pasakojo apie savo dėdę, skaitė ištraukas iš partizanų prisiminimų ir savo mamos laiškų, skambėjo liaudies dainininkių Linos, Janinos, Mildos atliekamos partizanų dainos. Joms visa širdimi pritarė ir žiūrovai.

Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki birželio 1 d. Po to keliaus po miesto mokyklas ir bendruomenes. 2013-aisiais metais taip keliavo pirmoji Jono Stasevičiaus surengta tremties archyvinių nuotraukų paroda „Ilgas kelias namo“, nes pagrindinis tokių parodų tikslas ir yra priminti lietuvybės ir patriotizmo pavyzdžius, mokyti istorijos , ugdyti jaunosios kartos patriotiškumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: