Bibliotekoje – nauja skaitmeninimo savitarnos erdvė

Nuo šiol – dar viena priežastis ateiti į biblioteką! Tiems, kurie norėtų nusiskenuoti asmeninių archyvų nuotraukas ar dokumentus ir naudotis jais skaitmeniniu formatu, sudaryta galimybė nemokamai patiems tai padaryti. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kraštotyros skaitykloje (II a.) įkurta nauja asmeninių archyvų dokumentų skaitmeninimo savitarnos erdvė.

Lankytojams įrengtos dvi kompiuterizuotos darbo vietos su skenavimo įranga. Sudaryta galimybė skenuoti įvairaus formato (A3, A4 ir mažesnio) dokumentus. Projekto įgyvendinimo metu, 2016–2017 m., ši paslauga teikiama nemokamai!

Savitarnos erdvė įrengta bibliotekai įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros virtualios atodangos“.

Naudotis šia paslauga kviečiame ir tuos, kurie nemoka ar negali patys savarankiškai skenuoti – reikiamą pagalbą, informaciją ar konsultaciją, tiek grupėms, tiek individualią, suteiks bibliotekos darbuotojai.

Šios erdvės lankytojus kviesime pasidalinti su biblioteka savo išsaugotų aktualių istorinių dokumentų ir fotografijų skaitmeniniais vaizdais, taip pat primename, kad biblioteka – tinkama vieta saugoti šeimos ar bendruomenės archyvų originalus.

Bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje jau sukaupti 168 įvairių asmenų ir institucijų rinkiniai, saugome virš 18 000 vienetų įvairių kūrybos rankraščių, atsiminimų, asmens dokumentų, laiškų, nuotraukų. Kai kurie šių dokumentų skaitmeninti vaizdai randami paveldo portaluose epaveldas.lt bei europeana.eu, eksponuojami tradicinėse ir virtualiose bibliotekos rengiamose parodose. Juos, aprašytus elektroniniame kataloge, atranda ir kitų paveldo institucijų darbuotojai – istorikai, muziejininkai, kraštotyrininkai.

„Tikimės, kad ši paslauga bus naudinga ir lankytojui, nuo šiol galinčiam naudotis patogia įranga savo reikmėms, ir bibliotekai, vykdančiai krašto paveldo dokumentų paieškos, išsaugojimo ir sklaidos funkciją. Tai galimybė visiems, kurie neabejingi savo šeimos, bendruomenės ir krašto istorijai, įprasminti savo senelių ir prosenelių palikimą bei prisidėti prie dokumentinio paveldo išsaugojimo. Kartu tai prasminga laisvalaikio praleidimo bibliotekoje forma, suteiksianti galimybę bendrauti, įgyti naujų kompetencijų informacinių technologijų srityje, naujų žinių apie paveldo išsaugojimą,“ sako Retų knygų ir rankraščių skyriaus vedėja Audronė Palionienė.

Kviečiame visus, senjorus ir jaunimą, po vieną ir šeimomis, mokymo įstaigų bei kitų visuomeninių, profesinių, teritorinių, tautinių, religinių bendruomenių atstovus naudotis šia galimybe.

Panevėžio krašto istorija ir kultūra besidomintiems primename, kad informaciją apie naujus leidinius, virtualias parodas, įdomią vaizdo medžiagą, kraštiečių jubiliejinių datų kalendorius bei kitas aktualijas šia tema galite rasti apsilankę bibliotekos kuriamoje interneto svetainėje „Panevėžio kraštas virtualiai“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: