Bibliotekoje – nuo lego robotų iki virtualios realybės

Balandžio 25 d. į vaikų literatūros skyrių „Žalioji pelėda“ užsukę lankytojai stebėjo neįprastą vaizdą: bibliotekos grindimis važinėjo neaiškūs „sutvėrimai“, aplink vaikščiojo ar sėdėjo vaikai ant galvos „užsisodinę“ keistą įtaisą, lyg paukščiai kraipantys galvomis, maskatuojantys rankomis, bandydami ore pagauti kažką nematomo. Jų veiduose atsispindėjo keista išraiška, o tylą kartais perskrosdavo džiaugsmo ir panikos klyktelėjimai.

Viso šio šurmulio priežastis – Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos mobili inovatyvių technologijų laboratorija su edukacine programa. Svečių atsivežtą modernią techniką išbandyti galėjo „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai.

Keistųjų akinių dėka jie pasinėrė į stebuklingą skaitmeninį pasaulį, patyrė virtualios realybės džiaugsmus ir negandas. Vieną minutę buvę bibliotekoje, kitą – atsidūrė visiškai kitoje vietoje ir laike. Mat, kur bepasuktum galvą ir bepažvelgtum, visur matė pasaulį 360 laipsnių kampu: stebėjo magišką „Cirque du Soleil“ šou, kartu su delfinais ar rykliais nardė mėlynoje vandenyno gelmėje arba beprotišku greičiu lėkė linksmaisiais kalneliais.

Ne ką mažiau susidomėjimo sulaukė pažintis su 5-iais įvairių modelių iš lego sukonstruotais robotukais. Vaikai kaipmat perprato jų valdymą, ir patys iPAD planšetėmis nuotolinio valdymo būdu išbandė jų manevringumą bei greitį. Moksleiviai susidomėję stebėjo mažojo robotuko-žaislo BB-8 (iš filmo „Žvaigždžių karai“) funkcijas: reagavimą į aplinką, gebėjimą kalbėti, valdė robotą gyvatę, kuri priartėjusi gali ir įkasti.

Dalyvių laukė dar viena nauja patirtis. Naudojant „Quiver“ programą stebuklingai atgaivinti jų nuspalvinti piešiniai. Į lapus nukreipus planšetę ar mobilųjį telefoną atgijo paveikslėliuose pavaizduoti laukiniai gyvūnai, ėmė veržtis ugnikalniai, riedėti automobiliai…

Edukaciją užbaigė linksma literatūrinė bei technologinė viktorina, parengta „Kahoot“ programa naudojant iPad planšetes.

Tuo tarpu, dar viena mobiliosios inovatyvių technologijų laboratorijos edukacija Viešojoje bibliotekoje – „QR kodų kūrimas ir pritaikymas praktikoje“ buvo skirta suaugusiems.

Indrė Lašinytė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: