Bibliotekoje panevėžiečiai susitiko su Lietuvą garsinančiomis asmenybėmis

Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) vyko enciklopedinio pobūdžio knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“, „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, „Lietuvos medicina. Pažanga ir asmenybės“ pristatymas ir susitikimas su šių leidinių herojais – Lietuvą per 25-erius nepriklausomybės metus garsinančiais, Panevėžyje gimusiais ar čia dirbusiais iškiliais žmonėmis.

Į renginį atvyko net 6 įdomūs ir unikalūs kraštiečiai. Tai: LRT žurnalistė, aktorė, laidų ciklo „Mūsų miesteliai“ autorė ir vedėja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Nijolė Baužytė, docentė, tapytoja, peizažo meistrė, kultūros apdovanojimų laureatė Gražina Vitartaitė, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė, 2013 m. nominuota Metų prokurore, Nida Grunskienė, rašytoja, kurios kūryba išversta į 9 užsienio kalbas, Sara Poisson, Kovo 11-osios akto signataras, advokatas, teisėjas Jonas Liaučius, teatro režisierius, tarptautinių teatro festivalių laureatas, šiuo metu Mogiliovo dramos teatro (Baltarusija) vyriausiasis režisierius Saulius Varnas. Visus juos drąsiai galime vadinti gimtojo krašto šviesuoliais, asmenybėmis, kuriančiomis istoriją.

Renginyje taip pat dalyvavo Panevėžio miesto vicemeras Petras Luomanas, seimo nario Povilo Urbšio padėjėja Viktorija Polzunovaitė. Jie džiaugėsi galimybe pažinti ir atrasti, taip pat ir tuo, kad gausus susirinkusių būrys įrodo, jog, technologijų amžiuje knyga nepraranda pozicijų.

Leidybos idėjų centro projektų direktorė Vida Dauderienė pristatė leidyklos misiją, knygas. „Minime 25-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės metines. Per šį laikotarpį pasiekėme tikrai daug. Tačiau žiniasklaidoje daugiau akcentuojami nusikaltimai, nelaimės, problemos. Mes siekiame tai pakeisti ir parodyti, kad kiekvienas Lietuvos kraštas yra užauginęs šaliai nusipelniusių asmenybių ir jaunųjų talentų, kuriais didžiuojasi kraštiečiai, kurių biografijos ir reikšmingi pasiekimai aprašyti mūsų knygose – „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“. „Lietuvos medicina. Pažanga ir pasiekimai“. Šiose knygose surinkta netoli 2300 iškiliausių Lietuvos vardą garsinančių ir pasaulyje pripažintų asmenybių biografijų (nuo mokslininkų, išradėjų iki verslininkų, menininkų bei, moksleivių, kurie, dar būdami tokie jauni, pasiekimais jau garsina savo mokyklų, krašto ir Lietuvos vardą)“ – pasakojo leidyklos projektų direktorė.

Moteris teigė, jog Panevėžio kraštas gali didžiuotis per 100 įvairių sričių, savo darbais ar veikla reikšmingų asmenybių, tarp kurių: 6 signatarais, 7 akademikai, 8 sportininkai, 5 kariškiai, 6 pedagogai, 1 ambasadorius.

Po tokios įžangos, renginį moderavęs Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ragino svečius pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis apie emigraciją, patriotizmą, mažėjantį gimstamumą, Lietuvos ir asmeninius pasiekimus, atliktus darbus, svarbiausias gyvenimo vertybes.

J.Liaučius susitikimo metu nuogąstavo, jog nors nepriklausomybę atgavome pirmiau nei Estija, Latvija, tačiau vėliau tarsi sustingome. Kaimyninės šalys lenkia mus tiek atlyginimais, tiek ir kitais rodikliais. Pastebimas didžiulis atotrūkis tarp valdžios ir eilinių žmonių. Pasak jo, aukščiausia valdžia turi priklausyti liaudžiai. Signataras siūlė keisti rinkimų sistemą: vietoj 141, rinkti 101 seimo narį, tiesiogiai už savo veiklą, darbus atsiskaitantį kiekvieno miestelio piliečių komitetui. Paklaustas apie didžiausią savo pasiekimą, svečias įvardino neblėstantį tikėjimą, kad nėra nieko neįmanomo.

Teatralas S. Varnas tęsė signataro paliestą temą, teigdamas, jog politikai turi būti pasiryžę tarnystei, o ne uždarbiui. Kaip didžiausią savo pasiekimą režisierius paminėjo nuolat jį lydintį žinių troškulį.

Tuo tarpu, aktorė N. Baužytė gvildeno emigracijos, mažo gimstamumo problemas. Neišvengiamai prabilta ir apie televizijos laidų propaguojamą smurtą, jaunystės, grožio kultą. Pasak Nijolės, didžiausias jos pasiekimas – 25 m. trunkantis filmų ciklas „Mūsų miesteliai“.

Prokurorė N. Grunskienė kalbėjo apie žmonių nenorą dirbti, lengvesnio kelio ieškojimą. Didžiausiu savo pasiekimu moteris įvardijo tai, jog ramiai miega ir kiekvienam praeiviui drąsiai gali pažiūrėti į akis.

Dailininkė G. Vitartaitė teigė, jog kiekvienas asmuo yra savitas, unikalus. Labai svarbu save pažinti, surasti savąjį aš, žinoti, ką darau. Tai ir yra jos didžiausias pasiekimas.

Rašytoja S. Poisson renginio metu šmaikštavo apie tai, jog Lietuva net LDK laikais nebuvo tokia galinga, turėjo perpus mažiau gyventojų. O dabar turime savo kaimus, miestelius JAV, Airijoje… Kaip didžiausią savo pasiekimą moteris įvardijo gebėjimą neatitrūkti nuo technologijų amžiaus kartos.

Renginyje taip pat dalyvavo ir į susitikimo vedėjo D. Radzevičiaus klausimus klausimus atsakė ir trys jaunosios kartos atstovės – Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos vyresniųjų klasių mokinės, jau turinčios pasiekimų moksle, visuomeninėje veikloje. Tai knygų klubo steigėja Rūta Šliažkaitė, parlamento narės Rasa Butkevičiūtė ir Akvilė Šiaučiūnaitė.

Susitikimas baigėsi padėkos žodžiais ir dovanomis. Visoms Panevėžio miesto ir rajono gimnazijoms bei progimnazijoms, Viešajai bibliotekai buvo įteiktos rėmėjų (LR švietimo ir mokslo ministerijos, VĮ Panevėžio regiono kelių, AB „Panevėžio lino“, UAB „Lankmeta“, UAB „Raguvos baldai ir Ko“, VšĮ Panevėžio mechatronikos centro ir kt. įmonių) nupirktos knygos. Savo ruožtu, bibliotekos direktorė A. Matulevičienė įteikė garbiems svečiams Panevėžio kultūros ir istorijos almanachą „Senvagė“.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: