Bibliotekoje „Teatriukas“ sekė mažiesiems pasakas telefonu

Antradienio rytmetį „Židinio“ bibliotekoje vyko projekto „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ atidarymo renginys.

Gausiai susirinkusius trečiokus pasitiko bibliotekininkė Lina: „Jeigu jūs žinotumėt, kiek darbų susikaupė – užsakymų, rezervacijų… Bandėme užsakyti gerą orą, deja, nepavyko, tad sėdim čia“.

„Ar prisimenate mūsų keliaujantį portfelį, kuris lankė jus mokyklose? Neseniai jis išėjo į pensiją, tačiau savo vietą paliko anūkui portfeliukui. Jūs visi turėsite progą susitikti su juo savo mokyklose, kur jis viešės 20 dienų, skaityti knygeles, o gal ir vardą jam parinkti? Projektas „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ suteiks jums progą susitikti su žymiais rašytojais, piešti vandens pasaką, dalyvauti Galvočių kovose, o taip pat ir laimėti šaunių prizų, vienas jų – elektroninių knygų skaityklė.“ – trumpai projektą pristatė Lina.

Draugiškai perskaitę senojo portfelio paliktą priesaiką, vaikai pasižadėjo aktyviai dalyvauti projekto veiklose, niekada neužmiršti skaityti knygų, prižiūrėti, kad visos knygutės ir portfelis į biblioteką grįžtų sveiki.

Tuomet trečiokų laukė maloni staigmena. Į biblioteką tiesiai iš Italijos atvyko senjoras Bjankis. O kartu su juo ir dukra Bimba, bei telefonininkas Žilberto (juos įkūnijo „Teatriuko” aktoriai – Žilvinas Ramanauskas, Dalia Mikoliūnaitė, Arturas Varnas). Svečiai itališkai sveikinosi su vaikais, mokytojomis, ilgaauliu batu pademonstravo Italijos žemėlapį. Telefonininkui teko pabūti vertėju, kol svečiai nutarė, kad su lietuviška publika dera šnekėti lietuviškai. Ir, stebuklas, prabilo lietuviškai! Susirinkusiems jie padovanojo smagų, muzikinį, improvizacijų vaidinimą „Pokalbis telefonu“, sukurtą pagal italų rašytojo Džanio Rodario nonsenso pasakas.

Vaikų laukė šiltos ir be galo šmaikščios trumpos pasakėlės, kurias mylintis tėtis – senjoras Bjankis, sekė dukrytei Bimbai telefonu, bet ne bet kokiu, o laidiniu.

Kadangi senjoras Bjankis yra prekeivis, važinėjantis po visą šalį, savo dukrą jis mato tik sekmadieniais, o pirmadienį vėl leidžiasi kelionėn. Atsisveikindamas jis pažadėjo Bimbai kiekvieną vakarą skambinti į namus ir pasekti pasaką.

Pirmadienio pasaka buvo keisčiausia – apie žaliakepuraitę. Antradienį Bimbos laukė istorija apie žmogutį, kuris visko klausinėjo atvirkščiai: kodėl uodega turi žuvį, kodėl ūsai turi katę, kodėl šešėlis turi savo pušį, kodėl debesys nerašo laiškų, kodėl barzda turi veidą, kodėl auskarai nešioja moteris… Trečiadienį mergaitė išgirdo baisiausiai skaniausią pasaką apie Rajūnijos karalystę, kurią valdė Trišaukštis, Besotis, Permezano Kotletino, Plieninė Žiauna ir kiti baisūs, nepasotinami, ėdrūnai. Ketvirtadienį tėtis sekė pasaką apie berniukus, norėjusius sukurti savo kalbą, kurios nesuprastų niekas pasaulyje. Penktadienį mergaitė klausėsi istorijos apie žmogiuką iš nieko. Šeštadienį sulaukė pasakos, kurioje labai keistas burtininkas išrado mašiną, gaminančią kometas ir nesėkmingai bandė jas pardavinėti.

Šventės metu „Teatriuko” aktoriai įtraukė į veiksmą ir mažuosius žiūrovus – jiems teko ir dainuoti, ir atsakyti į „išvirkščius” klausimus, o kai kam net ir scenoje vaidinti!

 

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: