Bendruomenės naujienosReporteris

Bibliotekos bendruomenė neliko abejinga akcijai „Spalvotas pavasaris“

Jau 10 metus Lietuvoje vyksta akcija „Spalvotas pavasaris“, kurios metu siuvame, mezgame, neriame galvos apdangalus, riešinės kepurytes onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, paaugliams ir suaugusiems.

Onkologinės ligos – viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų, tad iniciatyva reikalinga ir svarbi – numegztos kepuraitės pridengia dėl procedūrų nuplikusias galvas ir neleidžia sergantiems išsiskirti iš bendraamžių, o riešinės ir kojinytės šildo chemoterapijų metu šąlančias rankas ir kojas.

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka kaip ir kasmet, taip ir šiemet, dalyvavo kilnioje iniciatyvoje ir tapo gerumo tiltu tarp sergančiųjų ir juos palaikančiųjų. Kovo – gegužės mėnesiais skelbėme akcijos pradžią, kviesdami bendruomenę padovanoti savo rankų darbo kepurę, kojinytes ar kitą reikalingą rankdarbį ligos užkluptiems žmonėms. O dabar džiaugiamės rezultatais.

Nors šiemet sulaukta kiek mažesnio panevėžiečių susidomėjimo akcija, visgi atsirado pakankamai geradarių, panorusių sušildyti onkologinėmis ligomis sergančius žmones. Į kvietimą atsiliepė „Šaltinėlio“, Šiaurinės, Viešosios bibliotekų bei vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ skaitytojai, bibliotekos kolektyvas. Prisijungė ir lopšelis-darželis „Aušra“ bei Panevėžio pataisos namų moterų bendruomenė, atnešusi didžiulę siuntą kepurėlių, kojinyčių, riešinių. Prie kruopščiai sukurtų rankdarbių nuteistosios ligoniams pridėjo ir nertų angeliukų, origami technika sukurtų gėlių žiedų bei žaismingų atvirukų, kuriuose sugulė palinkėjimai bei padrąsinimo žodžiai: „greičiau sveikti“, „stiprybės“, „laimės“, „būti laisvu ir nepriklausomu“, „gražios ateinančios vasaros“ ir kt.

Per du akcijos mėnesius panevėžiečiai numezgė ir nunėrė 72 vienspalves bei margas, medvilnines, linines, švelnios vilnos kepurėles. Numegzta 2 poras kojinyčių, 5 – riešinių. Paaukoti ir 24 ritinėliai siūlų. Taip pat sunešta 11 atvirukų, 9 nerti angeliukai, 15 origami technika sukurti tulpių žiedai ir 1 origami vaza. Iš viso suskaičiavome 139 vienetus lauktuvių. Tikime, kad bendruomenės narių rankomis pagamintos kepurytės šildys ir puoš sveikstančius.

Už dalyvavimą nuoširdžiai dėkojame miesto bendruomenei, savo skaitytojams ir visiems, nelikusiems nuošalyje.

 

Indrė Rapkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close