Bibliotekos projekto atidarymas su trenksmu

Vieną saulėtą dieną prie „Židinio“ bibliotekos, įsikūręs „Panevėžio Garso“ koncertinės įstaigos orkestras su šokėjomis bei dirigentu priešakyje, o taip pat ir knygos heroje Pepe Ilgakojine sutrikdė iki tol ramų mikrorajono gyvenimą.

Viso šio šurmulio priežastis – tai „Židinio“ bibliotekoje triukšmingai, su fanfaromis startavusio skaitymo skatinimo projekto „Biblioteka – tavo šeimos narys“ atidarymas.

Bibliotekos vedėja ir projekto vadovė Irena Kartanienė norėjo projektą bendruomenei prastatyti netradiciškai, unikaliai. Tokia forma pateikta informacija labiau pastebima, įgauna pramoginį pobūdį ir suteikia teigiamų emocijų. Tą puikai įrodė bibliotekos prieigose būriavęsi žmonės. Solidžiai atrodantys orkestrantai, „apsiginklavę“ įvairiais pučiamaisiais muzikos instrumentais, kaip ir tikėtasi, atkreipė aplinkui dūzgiančių miestelėnų dėmesį: staiga nutilę ir sustingę jie stebėjo jiems neįprastą koncertą. Pasiklausyti pučiamųjų muzikos ir sudalyvauti muzikinėje-edukacinėje programoje „Pasaulio instrumentų paslaptys“ susirinko ne tik trijų miesto mokyklų pradinukai, bibliotekos skaitytojai ir mikrorajono gyventojai. Į renginį įsitraukė ir pro šalį su vėžimėliais ėjusios mamos, dviratininkai, vyresnio amžiaus panevėžiečiai.

Didžiausia pasaulyje pramuštgalvė Pepė Ilgakojinė, padedama „Panevėžio Garso“, supažindino susirinkusiuosius su muzikinės kultūros palikimu: įvairiais pučiamaisiais instrumentais, jų kilme, pavadinimais, skleidžiamu garsu. Renginio dalyviai išgirdo jau žinomus – fleitą, trimitą, saksofoną – o taip pat ir nelabai pažįstamus – valtorną, tūbą, klarnetą, eufoniją, tromboną – pučiamuosius instrumentus.

Vėliau visi drauge minė muzikines mįsles. Orkestras grojo žinomus ir pamėgtus kūrinius iš žymiausių animacinių bei kino filmų – „Bremeno muzikantų“, „Čiunga čianga“, „Karibų piratų“, „Simpsonų“, „Liūto karaliaus“, „Šreko“ – garso takelių. Skambėjusios melodijos savo nuotaikingu ritmu išjudino kiekvieną renginio dalyvį.

Skambias melodijas traukusiems muzikantams tikrai pavyko nustebinti bei pradžiuginti bendruomenės narius ir ankstyvą popietę į miestą išėjusius žmones. „Panevėžio Graso“ atlikėjų meistriškumas, artistiškumas ir didžiulis troškimas teikti džiaugsmą kitiems užbūrė kiekvieną klausytoją. Neabejotinai, tai buvo puikus ir smagus būdas supažindinti su įmantriais ir paslaptingais orkestro naudojamais muzikos instrumentais.

Metų bėgyje bibliotekos darbuotojos žadėjo panevėžiečiams padovanoti dar ne vieną renginį: susitikimą su rašytoja Evelina Daciūte, dailininke Sigutė Ach, naktinius skaitymus ir magijos triukus su iliuzionistu Justinu, mobilaus planetariumo su sferiniu kinu pasirodymą ir daugybė kitų atrakcijų… Aktyviausių projekto dalyvių lauks kelionė į Šilutės muziejų ir edukacinė programa „Knygos istorija“. Tad sekite naujienas spaudoje, www.panbiblioteka.lt, dalyvaukite patys ir artimuosius – brolius, seseris, tėvelius ir senelius – pakvieskite. O bibliotekos darbuotojos, savo ruožtu, pasistengs, kad visiems būtų ką veikti.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: