Bibliotekų savaitės renginių mozaika

Paskutinė balandžio savaitė nors ir trumpa, bet buvo gausi renginiais – taip būtų galima apibūdinti kasmet švenčiamą Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę.

Jos metu kasdien Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekose vyko įvairios veiklos, skirtos tiek vaikams, jaunimui, tiek ir suaugusiems bei senjorams.

Į Viešąją biblioteką atvyko vienas ryškiausių šalies žurnalistikos veidų – Rita Miliūte. Laisvės TV laidos „R.I.T.A“ vedėja renginio metu kalbėjo apie pilietinę visuomenę ir korupcijos žalą. Bibliotekoje lankėsi ir profesionali Panevėžio miesto ir rajono fotografijos paveldo tyrinėtoja Zita Pikelytė, pasakojusi apie šeimos fotografiją. Parinkusi vienos šeimos archyvą viešnia atskleidė dviejų asmenų biografiją, tuomečio laikmečio realijas, madas, buitį.

Smėlynės bibliotekoje svečiavosi viešnia iš Hamburgo – rašytoja Jutta Noak, augusi dviejų kultūrų – lietuvių ir vokiečių – apsuptyje ir savo patirtis įamžinusi tekstuose (3 novelių knygos, 3 romanai, 3 poezijos knygos, keletas eseistikos darbų). Čia pat į literatūrinį-muzikinį vakarą pakvietė rašytojas, muzikantas ir atlikėjas Aleksandras Makejevas, dovanojęs skaitytojams įdomų pasakojimą apie kūrybinį kelią bei keturių savo knygų atsiradimo istoriją. Pasakojimus keitė dainos, o pastarąsias atsakymai į klausimus.

„Žiburėlio“ ir „Židinio“ bibliotekose lankėsi knygos „Linksmorijos“ autorė Inga Kanišauskė. Susitikusi su smalsiais vaikais ir pristačiusi savo knygelę, autorė pasiūlė kibti į kūrybines dirbtuves ir sukurti po spalvingą sraigę ar drugelį ir šiomis dekoracijomis papuošti šiaudelius.

„Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko susitikimas su panevėžiete kineziterapeute, jogos mokytoja bei tautodailininke Laimute Vološkevičiene. Viešnia pristatė savo knygą „Kelias: Iyengar joga“ bei bibliotekoje eksponuojamą parodą „Tarp žemės ir dangaus“.

Parko biblioteka pakvietė panevėžiečius į susitikimą su žinoma jaunosios kartos lietuvių rašytoja Lauros Sintija Černiauskaite, pristačiusią savo naujausią trumpąjį romaną „Šulinys“.

„Židinio“ bibliotekoje, padedami fotomenininko Virginijaus Benašo, vaikai, naudodamiesi išmaniąja programėle ir planšetėmis, neakivaizdžiai keliavo po Lietuvą, išklausė daug legendų ir padavimų.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ pakvietė skaitytojus su savo šunimis į susitikimą su veterinare Jūrate Paltaroke-Vilime. Taip pat bibliotekoje buvo paminėtas J. Tumo-Vaižganto 150-asis jubiliejus. Šioje bibliotekoje vyko ir Nacionalinės bibliotekų savaitės uždarymas – naktinėjimai, kurių metu jaunieji aktoriai paruošė spektaklį „Vilkolakiukas Dolfas“.

Miesto bibliotekose netrūko ir edukacijų bei smagių akcijų. Smėlynės biblioteka lankytojus pakvietė į aklą pasimatymą su knyga: skaitytojai išsirinko knygą, kurios jie nematė, negalėjo pavartyti ir net pavadinimo nežinojo, nes ji buvo supakuota. Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ kiekvienas galėjo trumpam tapti bibliotekininku: pasėdėti bibliotekininko kėdėje ir išduoti ar grąžinti skaitytojui knygą kompiuterizuota programa. „Žiburėlio“ biblioteka surengė edukaciją „Emocijų ratas“, skirtą netradiciškai perduoti savo emocijas ir stebėti, kaip jos keičiasi bendrame dalyvių emocijų rate. „Židinio“ bibliotekoje vaikai, keliaujančio knygų portfelio pagalba, susipažino su biblioteka ir jos knygomis, rašto atsiradimo istorija. Kiekvienas susikūrė po knygos skirtuką. Šiaurinėje bibliotekoje vyko laimingų knygų loterija.

Miesto bibliotekų lankytojus taip pat džiugino įvairios parodos, pažintinės ekskursijos ir  jau tradicija tapusios akcijos – savaitė be delspinigių, skaitytojo bilietas dovanų.

Nors Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, tačiau miesto bibliotekose vyksta ir vyks dar daugybė įvairiausių nemokamų renginių. Tad lauksime užsukant!

Indrė Rapkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: