Birutė Valkiūnienė pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Birutė Valkiūnienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, nedeklaravusi ryšio su visuomenine organizacija „Marijonų mikrorajono bendruomenė“.

Komisija nelaiko pažeidimu fakto, jog politikė Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo priimant sprendimą dėl lėšų skyrimo minėtai organizacijai, kadangi tuo metu iš šios bendruomenės ji jau buvo išstojusi. Taip pat Komisija nusprendė nekonstatuoti B.Valkiūnienei pažeidimo dėl netinkamai deklaruoto ryšio su Marijonų g. namų savininkų bendrija, kadangi padarytą klaidą politikė ištaisė.

Panevėžio miesto tarybos narys Mantas Leliukas pranešė, jog, būdama Panevėžio miesto Marijonų mikrorajono bendruomenės nare, B.Valkiūnienė miesto tarybos posėdyje nenusišalino ir balsavo dėl lėšų skyrimo šiai organizacijai. Jis taip pat pažymėjo, kad savo privačių interesų deklaracijoje politikė nenurodė narystės ir pareigų nei Marijonų mikrorajono bendruomenėje, nei Marijonų g. namų savininkų bendrijoje.

Tyrimo metu nustatyta, kad B.Valkiūnienė per įstatymo nustatytą terminą nepapildė privačių interesų deklaracijos duomenimis apie narystę ir pareigas Marijonų mikrorajono bendruomenėje. Taip pat paaiškėjo, kad 2015 m. rugsėjį, savivaldybės taryboje priimant sprendimą dėl finansavimo skyrimo minėtai bendruomenei, B.Valkiūnienė šiai organizacijai nebepriklausė.

Tai, jog ryšį su Marijonų g. namų savininkų bendrija politikė nurodė privačių interesų deklaracijos priede „Individuali veikla“, Komisija vertina kaip klaidingą deklaracijos užpildymą, tačiau B.Valkiūnienė klaidą ištaisė.

B. Valkiūnienės pranešimas:

Sausio 13 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog aš, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Birutė Valkiūnienė, nepažeidžiau Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, kai Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavau priimant sprendimą dėl lėšų skyrimo Marijonų mikrorajono bendruomenei, kadangi tuo metu iš šios bendruomenės buvau išstojusi.

Taip pat VTEK nusprendė nekonstatuoti mano pažeidimo dėl netinkamai deklaruoto ryšio su Marijonų g. namų savininkų bendrija, kadangi padarytą klaidą ištaisiau.

VTEK nusprendė, jog aš pažeidžiau Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, nedeklaravusi ryšio su visuomenine organizacija „Marijonų mikrorajono bendruomenė“.

Noriu paaiškinti, kad šio trumpalaikio – trijų mėnesių – ryšio su visuomenine organizacija nedeklaravau dėl didelio užimtumo ir žmogiškojo užmaršumo.

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Birutė Valkiūnienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: