BIRŽAI KEIČIASI. Savivaldybės įgyvendinami projektai

Biržų rajono savivaldybės administracija šiuo metu rengia ir įgyvendina keturis didelės apimties investicinius projektus: ,,Viešųjų erdvių Biržų miesto, regioninio parko teritorijoje, modernizavimas ir pritaikymas bendruomenės veiklai, laisvalaikio užimtumui ir poilsiui“, „Biržų miesto viešųjų erdvių buvusioje estrados teritorijoje ir piliavietės teritorijoje su prieigomis modernizavimas, kuriant papildomus ir stiprinant esamus traukos centrus“, „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Biržų rajono savivaldybėje“; „Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Biržuose, J. Basanavičiaus g. 69A“.

Įgyvendinus „Viešųjų erdvių Biržų miesto, regioninio parko teritorijoje, modernizavimo ir pritaikymo bendruomenės veiklai, laisvalaikio užimtumui ir poilsiui“ projektą, bus rekonstruota Biržų mieste esanti J. Janonio aikštė: įrengta miesto renginiams skirta aikštė, fontanas, takai, suoliukai ir kt. viešoji infrastruktūra, sutvarkyti jau esantys bei įkurti nauji želdynai. Taip pat sutvarkytos prieigos prie Biržų kultūros centro. Projekte numatytas ir Vilniaus gatvės tęsinio nuo J. Basanavičiaus gatvės iki J. Dagilio gatvės rekonstravimas. Taip pat bus pertvarkytas ties Vytauto ir Kęstučio gatvių sankryža Biržų mieste esantis skveras ten įrengiant pėsčiųjų taką, poilsio aikštelę, gėlynus, suoliukus, reklaminį stendą bei kitą viešąją infrastruktūrą. Projektui įgyvendinti šių metų rugpjūčio 12 d. pasirašyta rangos darbų sutartis. Sutarties terminas – 2022 m. Bendra projekto vertė – 3 mln. 300 tūkst. Eur. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Įgyvendinus „Biržų miesto viešųjų erdvių buvusioje estrados teritorijoje ir piliavietės teritorijoje su prieigomis modernizavimas, kuriant papildomus ir stiprinant esamus traukos centrus“ projektą, bus sutvarkyta Biržuose, greta Reformatų ir J. Bielinio gatvių esanti teritorija: pertvarkyti šiuo metu ten esantys ir įkurti nauji želdynai, įrengta poilsiui, pažinimui ir rekreacijai skirta infrastruktūra – suoliukai, dviračių stovai, informaciniai stendai ir kt., įrengtos vaikų žaidimo bei automobilių stovėjimo aikštelės, pastatytos stebėjimo kameros, visapusiškai rekonstruotos J. Bielinio ir Reformatų gatvės, nutiestas tiltas per Apačios upę. Taip pat įgyvendinant projektą bus rekonstruota – atkurta J. Radvilos gatvė, Širvėnos ežero pakrantėje įrengta aikštelė, kuri sezono metu bus naudojama burlenčių saugojimo ir aptarnavimo punktui pastatyti, pertvarkytas piliavietės teritorijoje esantis Centrinio Biržų miesto pliažo reljefas, įrengtas tiltelis ir laiptai, leisiantys patekti iš pliažo į pilies kiemą, rekonstruota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti prie pilies tilto bei sutvarkyta teritorija prie buvusio technikos sporto klubo ir sporto mokyklos pastato. Čia bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas su atokvėpio aikštelėmis, universali sporto aikštelė, atnaujintas apšvietimas, įrengtos stebėjimo kameros. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2022 m. pabaigos. Bendra projekto vertė viršija 5 mln. Eur. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Remiantis Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planu, nuo 2020 m. Lietuvoje neliks institucinės globos. Bendruomeniniai vaikų globos namai nuo 2020 m. bus vienintelė institucinės globos forma, kurią bus leidžiama teikti. Bendruomeniniai vaikų globos namai Biržų mieste bus statomi V. Kudirkos g. 108. Šiuose namuose ilgalaikę globą bus galima suteikti 8 vaikams. Įgyvendinant „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtros Biržų rajono savivaldybėje“ projektą, taip pat bus atnaujinti du vaikų dienos centrai – Medeikiuose esantis VšĮ „Vaiko užuovėja“ vaikų dienos centras ir Pabiržės miestelyje, mokyklos bendrabutyje įsikūręs vaikų dienos centras „Spindulys“. Projekto įgyvendinimo terminas –  2022 m. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto beveik 300 tūkst. Eur.

„Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Biržuose, J. Basanavičiaus g. 69A“ projektą planuojama įgyvendinti dviem etapais. Pirmuoju etapu planuojama įrengti universalią sporto salę su 600 vietų teleskopinėmis žiūrovų tribūnomis ir treniruočių bei aerobikos salėmis, modernias persirengimo patalpas, kavinę, administracines patalpas, 4 takelių boulingo klubą su šalia jo esančiu sporto baru.

Antruoju etapu bus pristatytas vandens pramogų korpusas su 4 plaukimo takelių, 25m ilgio baseinu, burbuline ir sūkurine voniomis, vaikams ir kūdikiams skirtu baseinu, pirčių kompleksu bei visomis priklausančiomis buitinėmis patalpomis.

Planuojama, kad visiškai įgyvendinus projektą, sporto ir sveikatingumo komplekse vienu metu galės būti iki 600 žiūrovų, 120 sportuojančių asmenų ir 15 personalo darbuotojų – iš viso 735 žmonės.

Šalia naujai pastatyto sporto ir sveikatingumo centro bus įrengtas privažiavimas ir 4 automobilių stovėjimo aikštelės. Dalis sporto ir sveikatingumo komplekso infrastruktūros statybos darbų jau prasidėjo – iki šių metų gruodžio mėn. vidurio numatoma įrengti dvi automobilių stovėjimo aikšteles ir paviršinio lietaus nuotekų surinkimo tinklus.

Taip pat numatytas šalia naujai atsirasiančio sporto ir sveikatingumo centro teritorijos esančių teniso kortų plėtra, dviejų universalių lauko aikštelių tarp šaudyklos ir stadiono, dviejų paplūdimio tinklinio aikštelių, lauko treniruoklių aikštelės bei dviejų vaikų žaidimo aikštelių įrengimas.

Bendra projekto vertė – daugiau kaip 9 ml. Eur., projektas finansuojamas valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos.

Šiuo metu Biržų rajono savivaldybė rengia ir įgyvendina daugiau kaip 40 savo apimtimis ir paskirtimi labai skirtingų projektų – tai gatvių rekonstravimas ir kapitalinis remontas, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų įrengimo darbai, sporto ir mokslo paskirties pastų kapitaliniai remontai, visuomeninės paskirties želdinių tvarkymas, turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra, gyvenamosios aplinkos gerinimas gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose Biržų mieste, melioracijos griovių ir tiltų rekonstravimas ir kt. Biržų rajono savivaldybė taip pat prisideda ir prie bendruomenių, vietos veiklos grupių, nevyriausybinių organizacijų rengiamų ir įgyvendinamų projektų.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: