Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Birželio 23-iąją Kultūros ir poilsio parke bus švenčiama Vasarvidžio (Joninių) šventė

Kaip ir kasmet, birželio 23-iąją Kultūros ir poilsio parke bus švenčiama trumpiausia naktis metuose – vyks Vasarvidžio (Joninių) šventė.

„Kviečiame visus ateiti į Kultūros ir poilsio parką, į trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos šventę – Vasarvidį. Tai vienas linksmiausių, Aukštaitijos regionui būdingas tradicijas išsaugojusių vasaros renginių. Įsilieję į įvairias veiklas, tikime, prisiminsite mūsų tautos tradicijas. Lai trumpiausia metų naktis būna pilna įvairių, ilgai išliekančių prisiminimų“, – sako Panevėžio miesto vicemerė Žibutė Gaivenienė.

Jau nuo 16 val. Vasarvidžio šventėje panevėžiečių ir miesto svečių lauks tautinio bei kultūrinio paveldo puoselėtojai, amatininkai, menininkai, prekybininkai. Įvairios pramogos ir veiklos startuos nuo 18 val. Gyventojai galės dalyvauti edukacinėse programose, piešti baltiškus ženklus ant drobės, pasigaminti skirtukus knygoms, iš laukinių gėlių nusipinti vainikus, pasimokyti Angoros ožkų vilnos vėlimo meno, pasiklausyti žolininkų pasakojimų apie augalų gydomąsias galias, apsilankyti paslaptingame vaidilučių kieme, sudalyvauti vartų (prausimosi) ceremonijoje, įvairiose ritualinėse apeigose ir kt.

Mažiausiųjų renginio dalyvių lauks Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai, kurie kvies į spektaklį „Liūdna linksma pasaka“, veiks batutai, karuselės. Renginyje koncertuos Panevėžio bendruomenių rūmų kolektyvai „Austėja“, „Miestelėnai“, „Grandinėlė“, „Linas“, „Sidabra“, „Verdenė“, „Gija“, folkloro kolektyvas „Pulkelis“, choras „Čiūto“. 20 val. scenoje pasirodys atlikėja Jurga Šeduikytė su grupe. Nuo 21 val. tradiciškai bus sveikinami Jonai ir Janinos, atliekama teatralizuota apeiginė programa „Saulutės sodinimo ceremonija“, Nevėžio upe plukdomi vainikėliai, ieškomas paparčio žiedas. Prie Kapučino kavos ir šimtalapių namų bus laukiami kino mėgėjai – čia kino centras „Garsas“ rodys animacinius trumpametražius filmus. Nuo 21.45 val. ištvermingiausieji renginio dalyviai kojas miklins naktišokiuose su alternatyvios muzikos grupe „Kamanių šilelis“.

Vasarvidžio šventę organizuoja Panevėžio bendruomenių rūmai.

Birželio 23-iąją kviečiame visus ateiti į Kultūros ir poilsio parką smagiai praleisti laiką!

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: