Birželio koncertus užbaigė suvalkiečiai

Birželio pučiamųjų muzikos penktadienius užbaigė svečiai iš Suvalkijos. Panevėžio „Dūdų vasara“ sutiko Vilkaviškio moksleivių orkestrą (meno vadovas ir dirigentas Saulius Mickevičius, koncertmeisteris Vytautas Bložė, šokėjų grupės vadovė Sonata Jankienė).

Nors kolektyvas gyvuoja tik 6 metus, per trumpą laikotarpį jis sugebėjo pakilti į muzikos aukštumas: pasiekė C kategoriją, jau skina laurus užsienyje rengiamuose konkursuose ir bendradarbiauja su žymiais Lietuvos ir užsienio šalių profesionalais: pedagogais, atlikėjais, orkestrais…

Tądien verksmingo dangaus nepaisė nei muzikantai, nei spalvingos šokėjos, nei patys žiūrovai, lynojant ar kepinant saulei sulendantys po Laisvės aikštės lapuočiais. Patraukli orkestro programa greit subūrė kapišonuotą jaunimą ir lyg į žygį išsiruošusius senjorus. Tikrieji pučiamųjų muzikos gerbėjai nepalankų koncertui orą priima kaip iššūkį.

„Dūdų vasara“ liepos mėnesio koncertus pradės dar nematyto jungtinio orkestro programa. Nacionalinis Lietuvos jaunimo vario dūdų orkestras (vadovas Remigijus Vilys) ruošiasi į Nyderlanduose vyksiantį pasaulinio lygio festivalį, kuriame pirmą kartą Lietuvai atstovaus būtent šios „jungtinės pajėgos“.

Naujai suburtos jaunųjų muzikantų rinktinės programą išgirsime liepos 7 dieną 17 val. Laisvės aikštėje. Maloniai kviečiame į generalinę repeticiją!

Organizatorius – Lietuvos Brass Band Asociacija (LBBA)

Gintaro Viksvos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: