Biržiečiai šventė Latvijos Respublikos Nepriklausomybės paskelbimo dieną

Lapkričio 18 dieną Latvija šventė savo valstybės šventę – Latvijos Respublikos Nepriklausomybės paskelbimo dieną. Biržų rajono atstovus į šventinius renginius pakvietė Aizkrauklės savivaldybė. Ne tik stebėti šventės. Aizkrauklės istorijos ir meno muziejuje „Kalna ziedi“ šią dieną buvo atidaryta biržiečių tautodailininkų kūrinių paroda. Pristatyti parodos, pasveikinti mūsų draugus latvius jų šventės proga į Aizkrauklę vyko rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, mero patarėja Janina Bagdonienė, biržiečių tautodailininkų vadovas Kęstutis Preidžius, tautodailininkės Saigūnė Rožėnienė ir Rita Dagienė.

Aizkrauklės istorijos ir meno muziejuje biržiečius pasitiko Aizkrauklės savivaldybės meras Leons Lidums. Muziejaus direktorė Dzintra Cepure pristatė biržiečius ir jų darbus. Latvijos Respublikos nepriklausomybės paskelbimo dienos proga visus pasveikino mero pavaduotoja Astra Korsakienė, pasidžiaugė gražiais bendradarbiavimo ryšiais ir nuoširdžia draugyste tarp mūsų rajonų ir muziejų. Astra Korsakienė perdavė mero Vyto Jarecko sveikinimus ir atkreipė dėmesį, kad šiandien vietoj mero parodoje kalba jo meniški metalo darbai. Už kvietimą surengti parodą ir išradingai eksponuojamus biržiečių tautodailininkų darbus dėkojo K. Preidžius, S. Rožėnienė.

Ta pačia proga buvo švenčiamas ir „Kalna ziedi“ muziejaus  30 metų gimtadienis. Aizkrauklės rajono vadovai pasveikino visus darbuotojus, padėkojo už jų nuoširdų darbą.

Po oficialių kalbų biržiečiai tautodailininkai apie savo darbus pasakojo jais besidomintiems lankytojams, aptarė įvairias bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes.

Biržiečių delegacija buvo pakviesta į šventinį koncertą Aizkrauklės kultūros namuose. Koncerte dalyvavo beveik 300 atlikėjų iš Rygos ir Aizkrauklės. Skambėjo dainos, šoko Aizkrauklės šokių kolektyvai (juose dalyvauja įvairiausio amžiaus šokio mėgėjai, nuo darželinukų iki senjorų). Koncerto pradžioje valstybinės šventės proga koncerto dalyvius ir žiūrovus pasveikino Aizkrauklės meras Leons Lidums ir Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė. Jos žodžius, kad latviai buvo, yra ir bus mūsų geriausi kaimynai, salė sutiko plojimais.

Vakare vyko trumpas koncertas miesto aikštėje ir fejerverkų šou.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: