
„Šiaurinio taško“ įkūrėjas ir direktorius Tomas Bekeris (Nuotr. autoriai – T.Bauras ir V.Skaraitis).
Biržiečiams – „Verslo geno“ apdovanojimas
Išdalinti devintojo „Verslo geno“ apdovanojimai: „Nebijokite, Lietuva pilna galimybių, bet pasiruoškite dirbti be proto“.
Naujienų portalo Lrytas „Verslo genas“ projektas jau gyvuoja devynerius metus. Tiek laiko – jau devynerius metus – Lrytas kviečia verslo bendruomenę ir visuomenę pastebėti įdomiausius verslus iš visos Lietuvos ir kiekvienais metais apdovanojimų vakare pagerbti geriausius.
„Verslo geno“ dalyviai praktiškai kasdieną ieško galimybių, kaip išauginti savo verslą, kaip įveikti iškilusias problemas.
Smulkusis ir vidutinis verslas sudaro didžiąją dalį visų įmonių ir yra pagrindinis darbo vietų kūrėjas, inovacijų variklis bei ekonomikos tvarumo garantas. Naujienų portalas Lrytas kvietė siūlyti ir dalyvauti verslininkus, žmones ir komandas, kurie Lietuvoje kuria ir įgyvendina savo sumanymus bei svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius prezidento vardu verslo kūrėjams dėkojo už tai, ką jie duoda mūsų šaliai.
„Šalies politikos lyderiai galėtų iš jūsų imti pavyzdį, nes jūs geriausiai žinote, kaip išlikti konkurencinėje kovoje, kaip išsiskirti iš kitų. O valstybės pareiga – suteikti saugią ir stabilią ekonominę aplinką“, – „Verslo geno“ apdovanojimų vakare kalbėjo V.Augustinavičius.
„Lietuvos verslas – mūsų valstybės kraujotaka, augimo ir progreso šaltinis. Šalies ateities genas, kuris užprogramuos mūsų valstybės klestėjimą. Labai džiaugiuosi, kad portalo Lrytas projektas „Verslo genas“ prisideda prie to, kad šis progresas būtų ir įvertintas, ir kuo labiau matomas“, – sako naujienų portalo Lrytas vyr. redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.
8 nominacijos, 75 dalyviai, o skaitytojai atidavė daugiau nei 13 tūkst. balsų – toks devintojo „Verslo geno“ rezultatas. Geriausius iš geriausiųjų rinko vertinimo komisija, kurioje buvo: Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, vertinimo komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė dr. Birutė Miškinienė, „Tele2“ verslo klientų skyriaus vadovas Edgaras Simonaitis, naujienų portalo Lrytas direktorius ir vyr. redaktorius T.Mikalajūnas.
Pirmoji nugalėtojų lipo į sceną atsiimti apdovanojimo „Už drąsą rizikuoti“. Tai – edukacijos erdvės Kaišiadoryse „Linksmasis garvežys“ įkūrėja Diana Kacilauskienė.
Žiežmariuose su šeima gyvenanti Diana minėjo, kad vyras buvo pirmasis, kuris patikėjo jos idėja. Kai nukrito rožiniai akiniai, ji supratusi, kad reikės daug dirbti. Bet šiandien moteris džiaugiasi – dar neteko sulaukti nė vieno blogo atsiliepimo, o tai skatina eiti toliau. Tuo metu apdovanojimą įteikusi Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė minėjo, kad už drąsą reikėtų apdovanoti visus – verslą pradėti reikia drąsos.
Nominacijoje „Tvarus verslas“ laimėjo vilnonių veltinių batų ir kitų aksesuarų prekių ženklas „Woolenclogs“. Jo įkūrėjai – Aistė Kesminaitė-Jankauskienė ir jos vyras Tadas. Aistė pasakojo, kad jie vilną perka iš ūkių, kur avys neskriaudžiamos, bet jų pačių rankos, gaminant gaminius, dažnai būna kruvinos. „Gautas apdovanojimas leidžia tikėtis, kad smukusis verslas bus pastebėtas“, – nuo scenos sakė A.Kesminaitė-Jankauskienė. Žurnalistė, konsultacijų įmonės „Enough“ verslo partnerė Živilė Vaškytė-Lubienė, apdovanodama nugalėtojus sakė: „Mažas ir smulkusis pradedantis verslas iš karto galvoja apie tvarumo iniciatyvas, ką paliks po savęs, ką sukurs, kokia to išliekamoji vertė. Bet noriu priminti: nesate tokie maži ir nesate tokie nereikšmingi – 99 proc. įmonių ES yra smulkusis ir vidutinis verslas. Kiekvienas jūsų žingsnis labai reikšmingas“.
„Inovatyvaus verslo“ nominacijoje apdovanotas geodezijos, kartografijos, 3D lazerinio skenavimo paslaugas teikiančio „Šiaurinio taško“ įkūrėjas ir direktorius Tomas Bekeris. „Regionuose žmonės dirba, džiaugiamės kokybišku gyvenimu – ne tik Vilniuje jis kokybiškas“, – šypsojosi iš Biržų atvykęs T.Bekeris. O apie savo verslą pridūrė: „Juokiuosi, kad esame technologiškai pažangiausia geodezinė įmonė Lietuvoje“. „Inovatyvus verslas – Lietuvos ateitis, tačiau inovatyvumo nepakanka. Reikia drąsos, ambicijų ir noro“, – sakė jam apdovanojimą teikęs telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ verslo klientų skyriaus vadovas Edgaras Simonaitis.
Nominacijoje „Moters verslo lyderystė“, verčiausia pirmosios vietos, komisijos sprendimu, tapo Rima Petrašiūnienė, Alytaus rajone, Miroslavo kaime, atidariusi kepyklėlę „Pupa“.
„Jei mažame miestelyje yra jaunas žmogus, kuris abejoja, ar atidaryti savo verslą – nebijokite, Lietuva pilna galimybių, bet pasiruoškite dirbti be proto“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo R.Petrašiūnienė. Ją sveikinusi Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė dr. B.Miškinienė kalbėjo iš esmės: „Moters lyderystė versle – labai svarbi.“
Dar viena „Verslo geno“ nominacija – „Metų atradimas“. Čia atsiimti apdovanojimo į sceną lipo namų ūkio „Sauja“, gaminančio natūralius actus ir oksimelius, įkūrėja Renata Fediakinienė. Ji minėjo, kad verslas stipriai plečiasi, gamyba didėja, o planuose – balzamiko acto gaminimas.
„Socialinio verslo“ nominacijoje geriausiu pripažintas Damiras Samarinas, įkūręs „Brailį“. Damiras kartu su bičiuliu Eligijumi Girdeniu, bendradarbiaudami kartu su aklųjų ir silpnaregių bendruomene, sugalvojo stalo žaidimą „Brailing“. Pasak D.Samarino, daug žmonių prisideda prie projekto. „Kiekviena diena pripildyta sunkumų, kartais nežinai, ar tunelio gale bus šviesa. Bet tu žinai, kad tavo tikslas nesibaigia tavo gyvenimu, o dirbi dėl kitų žmonių“, – sakė jis.
Eligijus pridūrė: „Norėjome šį dalyką mesti 1058 kartus, tačiau užsibrėžėme tikslą, kad šį žaidimą turi turėti ant savo stalo kiekviena šeima, kurioje yra neregys.“ Nugalėtojus apdovanojusi Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovės Gintarė Narvydė kalbėjo apie tai, kad kiekvienas verslas turi savo vertę, prasmę, bet socialinis verslas daro socialinį poveikį, pirmiausia klausia, kam galiu padėti, ką galiu pakeisti? Būtent socialinių verslų atstovai, pasak G.Narvydės, dažniausiai išdrįsta ir pasiryžta keisti tai, kas galbūt atrodo neįmanoma.
„Metų ūkio“ kategorijoje laimėjo Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkis. „Aš šiltnamyje užaugęs“, – juokėsi apdovanojimo atvykęs atsiimti Algimanto sūnus Eimantas. „Tai – puikus pavyzdys, kaip tėčio hobis tapo verslu, – sakė jis. – Noriu padėkoti savo tėvams, kurie nepabijojo imtis šio verslo.“
Aštuntoji nominacija – „Lrytas skaitytojų favoritas“. Čia, surinkusi daugiausia skaitytojų balsų, atsiimti apdovanojimo į sceną lipo sodybos „Nonna Vila“ įkūrėja Aušra Katkauskienė. „Esame gyvas įrodymas, kad nėra kvailų idėjų, yra tik kvaila baimė. Darykit, nestabdykit, o jei išgirsite, kad kažkas ko nori – visada palaikykite ir paskatinkite. Leiskite pradėti, o tada pamatysite, kad įvyks stebuklas, kaip įvyko mums“, – ragino A.Katkauskienė.
Penktadienį vyko ne tik apdovanojimai. Lrytas pirmą kartą pakvietė smulkiojo ir vidutinio verslo bendruomenę į konferenciją. Verslininkai, politikai, ekspertai ir inovatoriai iš įvairių sričių penktadienį susitiko naujienų portalo Lrytas pirmą kartą rengiamoje praktinėje smulkiojo ir vidutinio verslo bendruomenei skirtoje konferencijoje „Verslo genas“. Konferencijoje – verslą auginantys sprendimai, ekspertų įžvalgos ir suveikusios pamokos.
Šios konferencijos „Verslo genas“ tikslas – suteikti praktinių įžvalgų ir sprendimų, kurie būtų naudingi smulkioms ir vidutinėms įmonėms šiandieniniame dinamiškame verslo pasaulyje. Dalyviai kartu ieškojo verslo galimybių, aptarė kylančius iššūkius, kurie lemia smulkių ir vidutinių įmonių ateitį.
Konferencijos dalyvių laukė mažiausiai 40 pranešėjų, 13+ pranešimų ir diskusijų, parodų zonų, ekskursija po „Inovacijų ir verslo centrą“, bandomieji Tesla važiavimai.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!