Panevėžio AVPK nuotr.

Biržietė policininkė Gerda Drevinskaitė – futbolo entuziastė ir žaidėja

Futbolas

Šių metų birželio 14 d. – liepos 14 d. vyksiantis 2024 m. Europos futbolo čempionatas visus prikaustys prie televizorių ekranų. Be abejo, daug futbolo sirgalių čempionato varžybas stebės ir gyvai. Kas ketverius metus organizuojamas Europos futbolo čempionatas šiais metais vyks Vokietijoje ir tai jau bus trečias čempionatas šioje šalyje.

Kodėl mes prakalbome apie Europos futbolo čempionatą?! Todėl, kad norime Jums papasakoti apie Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėją Gerdą Drevinskaitę. Ji ne tik tarnauja Panevėžio apskrities policijoje, bet yra ir tikra  futbolo entuziastė ir žaidėja.

Susipažinkite!

Gerda, policijoje tarnauji jau daugiau kaip 11 metų. Pirmiau susidomėjai policijos pareigūno tarnyba ar futbolu? Kokioje komandoje žaidi? (Papasakok apie komandą, sakei, kad ją įkūrėte pačios.)

Viskas prasidėjo dar mokykloje. Biržų miesto mokykloje buvo suburta pirmoji mergaičių futbolo komanda. Ji mane sužavėjo. Buvo įdomu ir smagu visoms kartu vykti žaisti į kitas mokyklas, susipažinti su kitomis mergaičių futbolo komandomis.

Mokykloje žaidžiau puolėja, paskui buvau vartininkė. Pasvalio futbolo centro moterų komandoje taip pat užėmiau vartininkės poziciją.

Užaugusi nusprendžiau tapti policijos pareigūne ir įstojau į Lietuvos policijos mokyklą. Mokykloje pasklidus žiniai, kad žaidžiu futbolą, mane pakvietė treniruotis ir žaisti Lietuvos policijos mokyklos vyrų futbolo komandoje – užėmiau vartininkės poziciją.

Baigusi mokslus, jau kaip pareigūnė grįžau į gimtąjį miestą Biržus. Susitikau savo pirmąjį futbolo trenerį ir pradėjome kalbėtis, kad būtų smagu suburti žaidusias merginas į moterų futbolo komandą.

Ši mintis netrukus virto realybe. Iš užsienio gyventi į Biržus grįžo draugės, pasikalbėjau su jomis, kad yra galimybė suburti moterų futbolo komandą ir mūsų treneris pasiruošęs padėti. Ilgai nesvarstėme, per vieną vakarą sukūrėme aprangą, parašėme kvietimus kitoms merginoms ir vėl subūrėme komandą. Tai buvo 2022 m.

Didžiuojamės, kad Biržai turi moterų futbolo komandą „Širvėna“. Aš esu šios komandos kapitonė.

Žaidžiame moterų futbolo regionų lygoje. Praeitais metais iškovojome garbingą trečią vietą.

Kartais padedu Šiaulių moterų mėgėjų futbolo klubui „Mamukai“. Su šia komanda dalyvavome Moterų futsal čempionate, tarptautiniuose turnyruose Islandijoje, Estijoje, Ispanijoje.

Kodėl pasirinkai futbolą? Mūsų šalyje daugelis domisi krepšiniu ar jį žaidžia. Ar nebuvo sunku apsispręsti pasirinkti ne tokią populiarią sporto šaką?

Mano mokykloje futbolas visada buvo populiariausia sporto šaka. Mokyklos direktorius buvo futbolo entuziastas ir puikus treneris. Jis gebėjo mus sudominti, motyvuoti žaisti futbolą.

Gerda, kokia ar kokios savybės suteikia tau jėgų būti kitokiai? Ne tik futbolas, bet ir pasirinkimas būti policijos pareigūne. Turbūt nelabai džiugiai šį tavo apsisprendimą priėmė artimieji, o gal klystu? 

Manau, kad esu atkakli, ryžtinga, drąsi, pozityvi ir visomis jėgomis siekiu išsikeltų tikslų.

Kai pasakiau tėvams, kad stosiu į Lietuvos policijos mokyklą, sulaukiau skirtingos reakcijos: mama apsidžiaugė, o tėtis nebuvo labai patenkintas. Tačiau aš savo pasirinkimo neatsisakiau, nes tikėjau, kad galiu būti gera policijos pareigūne, kad mano charakterio savybės ir noras padėti žmogui yra tai, ko labiausiai reikia policijos pareigūnui.

Tėvai jau apsiprato ir mano pasirinkimo nebando pakeisti.

Manau, kad mano pasirinkimą dar lėmė krikšto tėčio įkvepiantis pavyzdys.

Jis jau daug metų dirba policijoje kinologu. Jo meilė darbui, užsidegimas mane dar mokinukę labai žavėjo. O uniforma buvo kažkas didinga ir nepaprasta…

Kaip sutariate komandoje? Ar sunku rasti motyvacijos po sunkios darbo dienos dalyvauti treniruotėse, varžybose? 

Esame merginų komanda, o kur vien merginos, ten yra ir šiokių tokių problemų, intrigų, nuotaikų kaitų, bet manau, kad mums vienija futbolas, o ne asmeninės problemos. Nors rūpesčių niekada netrūksta, tačiau susirenkame žaisti futbolą, atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką.

Norime pasiekti geresnių rezultatų, tada ir atsiranda motyvacija tobulėti, treniruotis.

Nulėkti po tarnybos į treniruotę yra vienas malonumas – tai man padeda atsipalaiduoti, „išsivalyti galvą“. O tada ir į darbą vėl smagu grįžti.

Kokia futbolo žvaigždė Tave žavi?

Mane žavi brazilų futbolininkas Ronaldinjas (Ronaldinho), italų rinktinės vartininkas Džianluidžis Bufonas (Gianluigi Buffon), geriausias pasaulio futbolininkas portugalas Kristianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), Prancūzijos futbolininkas Kylianas Mbappe (Kylian Mbappé), argentiniečių futbolininkas Lionelis Mesis (Lionel Messi).

Kodėl Tau svarbus futbolas ir ką naujo atradai žaisdama futbolą?

Šiuo metu futbolas yra mano gyvenimo dalis. Savaitgaliais dažnai dalyvauju varžybose, nuolat sportuoju. Svarbiausia, kad galiu atskleisti savo galimybes, susitinku ir bendrauju su įvairiais žmonėmis.

Kurią komandą palaikysi Europos futbolo čempionate?

Prancūzijos ir Italijos komandas.

Gerda, o gal buriame Panevėžio policijos merginų komandą?

Žinoma, būtų smagu žaisti tokioje komandoje, tačiau abejoju, ar pavyktų ją suburti, nes nerastume tiek daug šį sportą mėgstančių bendraminčių policininkių.

Panevėžio AVPK inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: