Biržietis sumedžiojo vilką

Rokiškio rajone biržietis nušovė vilką. Penkiolika metų medžioklėse dalyvaujančiam vyrui į pilkį pataikyti pavyko pirmą kartą.

Nors vilkų medžioklės sezonas prasidėjo jau kone prieš pusantro mėnesio, šiais metais Biržų rajone medžiotojams dar nepavyko pričiupti nė vieno pilkio. Nors per 2015-2016 metų medžioklės sezoną šalyje leista sumedžioti net 60 vilkų (praėjusį sezoną buvo leista sumedžioti 33 vilkus), nušauti plėšrūną nėra taip paprasta. Pasak medžioklių, sumedžioti vilką yra didelė laimė ir sėkmė. Kitas gali medžioti visą gyvenimą, o vilko taip nė sykio ir nepamatyti, jau nekalbant apie sumedžiojimą. Jei Mahometas neina pas kalną, tai kalnas ateina pas Mahometą. Šia rytų išmintimi pasinaudojo Biržų rajono medžiotojas Mantas Bartuškevičius, praėjusį savaitgalį Rokiškio rajone sumedžiojęs pirmąjį savo vilką.

Pasak M. Bartuškevičiaus, viskas prasidėjo nuo… slankų. Būtent tas nedidelis paukštis ilgu snapu ir suvedė M. Bartuškevičių su Rokiškio rajono Žiobiškio medžiotojų klubu. Dar šiame procese dalyvavo Biržuose rudenį besilankiusi italų grupė, filmuojanti ir sekanti šių paukščių migraciją per visą Europą – nuo Estijos iki Italijos. Jų surinkta medžiaga gula į medžiotojams skirtus žurnalus, o vėliau bus sumontuotas dokumentinis filmas apie slankų migraciją per Europą bei aplankytas šalis. „Šie italai filmavo ir slankas medžiojo Biržų rajone, o vėliau Rokiškyje, kur ir susipažinau su Žiobiškio medžiotojų klubo žmonėmis“, – sakė M. Bartuškevičius.

Anot pašnekovo, Vakarų Europoje jaučiama kitokia medžioklės kultūra. Vakariečiai, skirtingai nuo lietuvaičių, mėgsta romantiškas, sportiškas paukščių medžiokles, o mums reikia kuo stambesnio grobio. M. Bartuškevičius sakė, kad, pasiūlius sumedžioti šerną, svečiai kategoriškai atsisakė. „Mes ne mėsininkai, mes sportininkai“, – teigė jie. Slankas italai medžioja su specialiai treniruotais šunimis, kurių vienas taip paruoštas kainuoja nuo penkių iki dešimties tūkstančių eurų. Šunys keliauja drauge su šeimininkais per Europą automobiliais tūkstančius kilometrų. Vienas iš šito projekto organizatorių yra Roberto Meloni, italų dziudo imtynininkas, pasaulio dziudo čempionato 2007 metais Rio de Ženeire bronzos medalio laimėtojas ir keturių Europos dziudo čempionatų medalininkas. Sportininkas pažįstamas su biržiečiu dziudo treneriu Mindaugu Simėnu.

Užsimezgusi draugystė su kaimynais, pasak M. Bartuškevičiaus, nenutrūksta: „Tai mes juos pasikviečiame pamedžioti ar pažvejoti, tai jie mus.“ Praėjusį šeštadienį biržietis buvo pakviestas į Rokiškio rajone Plunksnuočių miške organizuotą vilkų medžioklę su varovais. „Pradžioje tolokai prabėgo du vilkai, deja, į juos pataikyti nepavyko. Dar vienas vilkas prabėgo netoliese esančiu grioviu, į jį šauti negalėjau. Už kokio šimto metrų pasirodė didelis vilkas, šoviau į jį. Žvėris apsisuko ir pabėgo. Vėliau toje vietoje radome plaukų ir truputį kraujo – kulka vos kliudė gyvūną. Po kurio laiko išlindo dar vienas vilkas, šįkart šūvis buvo taiklus“, – medžioklės nuotykius pasakojo M. Bartuškevičius.

Pasak medžiotojo, buvo bandoma surasti ir kulkos kliudytą, bet pasprukusį vilką. Medžiotojai atsivežė gerą pėdsekį belgų aviganį, tačiau ir su šunimi vilko surasti nepavyko. M. Bartuškevičiaus nuomone, sužeidimas buvo menkas ir vilkas tikrai išgyvens. Tame varyme prabėgo septyni vilkai.

Vilką sumedžiojo ir šeimininkų atstovas Aurimas Lasys. Jam tai taip pat pirmas sumedžiotas vilkas, nors vyras medžioja jau ketvirtį amžiaus. M. Bartuškevičius neabejoja, kad kolegos sumedžioto vilko kaukolė pagal matmenis verta bronzos medalio, o dėl saviškio pretenzijų į medalį dar abejoja.

M. Bartuškevičius medžioja penkiolika metų. Vilko kailį medžiotojas ketina išdirbti, jis taps paklotu su vilko galva.

 
Antanas Vaičeliūnas
Nuotraukoje: Medžioklės Rokiškio rajone metu buvo nušauti du vilkai. Vieną iš jų sumedžiojo Mantas Bartuškevičius (kairėje).

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: