Biržų aplinkosaugininkai tikrino, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Biržų mieste ir rajone tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, nustatė 4 pažeidimus. Šįkart buvo patikrintos 33 privačios namų valdos.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Biržų mieste patikrino 11 privačių namų valdų, kurių savininkai neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų.

Nustatytas 1 pažeidimas – nesandarus nuotekų kaupimo rezervuaras. Surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir duotas privalomasis nurodymas buitines nuotekas tvarkyti pagal teisės aktų reikalavimus.

Kaip tvarkomos nuotekos, buvo tikrinama ir Biržų rajone esančiame Kilučių kaime. Šioje vietovėje prisijungti centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų nėra galimybės.

Tikrindami 22 privačių namų valdas, Biržų aplinkosaugininkai nustatė 3 pažeidimus – nesandarius nuotekų kaupimo rezervuarus. Surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir duoti privalomieji nurodymai buitines nuotekas tvarkyti pagal teisės aktų reikalavimus.

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuolat tikrina, kaip gyventojai, galintys prisijungti prie miesto nuotekų tinklų, bet to nepadarę, laikosi aplinkos apsaugos reikalavimų. Kartu tikrinama, ar gyventojų, neturinčių tokios galimybės, nuotekų kaupimo rezervuarai atitinka reikalavimus, ar aplinka neteršiama buitinėmis nuotekomis.

Svarbu žinoti, kad nuotekos gali būti kaupiamos tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose ir tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio ar prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių. Mažiausias nuotekų kaupimo rezervuaras turi sutalpinti per 7 dienas objekte susidarančias nuotekas.

Kadangi sukauptas nuotekas privaloma periodiškai ir laiku išvežti, gyventojai, individualiai tvarkantys nuotekas, privalo turėti sutartis su nuotekų vežėjais. Taip pat būtina turėti ir saugoti buitinių nuotekų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

Per reidus pareigūnai tikrina buitinių nuotekų rezervuarų ir septikų sandarumas, nes nuotekos ir septikų dumblas negali patekti į gamtinę aplinką. Taip pat tikrinama, ar asmenys tinkamai prižiūri buitinių nuotekų valymo įrenginius: ar išvalomas perteklinis dumblas, ar veikia orapūtė, ar išleidžiamos į aplinką nuotekos išvalytos iki leistinų normų.

Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: