Komiteto nariai kandidatą į Biržų rajono merus rinko iš dviejų kandidatų – laikraščio „Biržiečių žodis“ direktoriaus Kęstučio Isako ir verslininko Justo Kavecko (Organizatorių nuotr.)

„Biržų atgimimas“ prasidėjo nuo demokratinio reitingavimo

Registrų centras įregistravo visuomeninį politinį komitetą „Biržų atgimimas“.  Jį įsteigusių nepartinių biržiečių balsai lėmė kandidatų į Biržų rajono savivaldybės tarybą eiliškumą bei mero kandidatūrą.

„Pirmą kartą Biržų rajone įvyko atviras kandidatų sąrašo reitingavimas. Žmonės patys nusprendė kas ir kokią vietą užims sąraše. Kandidatai turėjo progą prisistatyti po 1 minutę, po to buvo išdalinti balsavimo biuleteniai ir įvyko slaptas balsavimas“, – informavo pasakojo visuomeninio politinio komiteto „Biržų atgimimas“ pirmininkas Liutauras Variakojis.

Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad pirmąją sąrašo vietą užims Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyriausioji bibliotekininkė Indra Drevinskaitė, toliau išsidėstė „Biržiečių žodžio“ direktorius Kęstutis Isakas, atsargos pulkininkas leitenantas Vidas Eidukas,  motokroso čempionas Liutauras Variakojis, draudimo ekspertas Vytas Juška, chemijos mokslų daktaras Domas Balčiūnas,  „Biržų duonos“ direktorius Viktoras Kurganovas,  miškotvarkos platformos „FOROS“ įkūrėjas Justas Kaveckas,  aludaris Valdas Vižinis,  socialinė darbuotoja Ingrida Butkevičiūtė, pedagogė Ginta Vorienė,  Biržų verslo ir technologijų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Bistrickienė, inžinierė Armanda Šimaitė,  Geidžiūnų bendruomenės narė Kristina Pakalnienė,  restoranų tinklų „Submarine“ savininkas Raimundas Kairys, avių ūkio įkūrėjas Jūris Milišiūnas.  Iš viso „Biržų atgimimo“ sąraše 50 kandidatų.

Į merus komiteto „Biržų atgimimas“ nariai iškėlė 10 kandidatų, tačiau 8 iš jų savo kandidatūras atsiėmė.  51 balsu buvo nuspręsta, kad į rajono vadovus kandidatuos „Biržiečių žodžio“ direktorius Kęstutis Isakas.  Antrasis kandidatas Justas Kaveckas surinko 9 balsus.

„Komiteto taryba atidavė sprendimo teisę dėl mero kandidatūros žmonėms ir tai nuostabu.  Kraštiečiai taip nusprendė, todėl neturiu teisės atsisakyti.  Dėsiu visas pastangas, kad Biržų krašte prasidėtų realios permainos ir stengsiuosi suvienyti visuomenę, į kurios balsą valdžia privalo įsiklausyti.  Mano nuomone, savivaldoje neturi būti politikos, o pirmiausia reikia spręsti ūkinius klausimus bei rūpintis rajono ekonomika.  Kiekvienas savivaldybės investuotas euras turi duoti grąžą rajono žmonių gerovei.  Dar noriu pabrėžti, kad ypatingai svarbus komandinis darbas. Džiaugiuosi, kad komitete pavyko suburti patirtį turinčius bei jaunus ir aktyvius žmones.  Tik dirbdami vieningai galime pasiekti proveržį, kurio senai taip laukia biržiečiai. Biržų krašto potencialas milžiniškas, tik reikia tinkamai ir efektyviai jį išnaudoti“, – sako „Biržų atgimimo“ kandidatas į Biržų rajono merus Kęstutis Isakas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: