Biržų „Aušros“ mokykloje baigiama atnaujinti sporto salė

Biržų rajono savivaldybės administracija įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis iš dalies finansuojamą projektą Nr. 09.1.3-CPVA-R-724-51-0003 „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas Biržų rajono savivaldybėje“.

Vasario 17 dieną rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas lankėsi „Aušros“ pagrindinėje mokykloje, domėjosi, kaip vyksta projekto darbai. Apie juos pasakojo direktorė Saulė Venckūnienė. Darbai jau eina į pabaigą. Per mokinių atostogas ir sporto salėje, ir valgykloje dirbo statybininkai, buvo surenkami baldai. Įgyvendinus projektą bus atnaujinta pati sporto salė, paremontuoti persirengimo kambariai, koridorius į salę, įrengti sporto inventoriaus laikymo kambariai, rekonstruotos veidrodžių ir treniruoklių salės, tvarkomos kitos iki šiol nenaudotos, bet reikalingos patalpos. Remontas kiek užsitęsė, todėl mokiniai sportavo ir aktų salėje, ir lauke, ir koridoriuose. Netrukus jie galės naudotis pagrindine ir kitomis kūno kultūrai skirtomis salėmis.

Šviesi ir graži valgyklos salė, moderniai atitverta virtuvės zona, sutvarkytas koridorius į valgyklą. Dalį darbų mokykla atliko savo jėgomis ir lėšomis.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą Biržų rajono savivaldybėje. Projekto įgyvendinimui pasirinkta Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla, kurios esama sporto ir kūno kultūros infrastruktūra yra nusidėvėjusi ir riboto pritaikomumo, nėra galimybės užtikrinti, geros kokybės, įvairiapusį ir kūrybišką ugdymo procesą, nes vienu metu salėje sportuoja kelios klasės, mokiniams trūksta erdvės, sunku užtikrinti saugumą, veiklų įvairovę, individualaus ar grupinio darbo galimybes. Vaikams taip pat trūksta poilsio zonų, laisvo susėdimo vietų, kurios galėtų būti naudojamos ne tik poilsio, bet ir ugdymo, neformalioms, pažintinėms veikloms. Siekiant spręsti susidariusias problemas, modernizuota ir kūrybiškai bei aktyviai edukacinei veiklai pritaikyta mokyklos sporto salė bei įrengtos naujos patalpos aerobikos ir gimnastikos pamokoms, svarsčių kilnojimui, erdvė poilsiui, kurią bus galima naudoti ir įvairioms kitoms mokyklos reikmėms (renginiams, mokymams, parodoms ir pan.).

Vykdydama projektą Savivaldybė nuosavomis lėšomis turės padengti ne mažiau kaip 7,5 procentų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Planuojamos Savivaldybės lėšos – 14 tūkst. Eur. Bendra projekto vertė – 189 tūkst. eurų, ES fondų ir valstybės lėšos – 175 tūkst. eurų.

Tačiau išlaidos darbams yra daug didesnės. Rangos darbų sutarties su UAB „Rinota“ vertė – 290 tūkst. eurų. Daugiau ne numatyta projekte kainavo baldai ir sporto įranga. Visos išlaidos, kurių nepadengia projekto lėšos, mokamos iš savivaldybės biudžeto.

Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: